חולשה מתמדת

כוחות הביטחון הישראליים מגיבים ברפיסות מול ארגוני הטרור ובכך מעצימים את כוחם. דעה

יעקב כץ (כצל'ה) , כ"ה בשבט תשע"ט | עודכן: 07:56

חולשה מתמדת-ערוץ 7
יעקב כץ (כצל'ה)
צילום: פלאש 90

בקוראנו את ההפטרה של השבת האחרונה, שבת פרשת יתרו, אי אפשר היה שלא להתרשם מתיאור המערכה של אחז מלך יהודה נגד רצין מלך ארם ופקח בן רמליהו מלך ישראל, בעלותם להילחם נגד יהודה וירושלים. הבעתה והפחד שאוחזים באחז מתוארים בפסוק הבא:

"ויוגד לבית דוד לאמור, נחה ארם על אפרים וינע לבבו ולבב עמו כנוע עצי יער מפני רוח". ורק אמירתו ופקודתו של הנביא ישעיה בהוראת ה' למלך אחז היא הנותנת לו כוח לנצח במלחמה. וכך נאמר בפסוק המתאר פקודה זו: "ואמרת אליו הישמר והשקט, אל תירא ולבבך אל ירך משני זנבות האודים העשנים האלה" וכו'.

מי שצופה, קורא ושומע על התנהגות מפקדי וראשי כוחות הביטחון שלנו, צה"ל, השב"כ והמוסד, ביחסם לשני ארגוני הטרור המאיימים עלינו מצפון ומדרום, חמאס וחיזבאללה, נוטה להאמין שמסיבות של חולשה בצדקת הדרך או אולי מעייפות רוחנית ואמונית, או שמא מתוך פחד ואימה משני זנבות האודים העשנים הללו, המפקדים והראשים של מערכות הביטחון של מדינת ישראל יועצים וכופים על ממשלת ישראל להיכנע תדיר כמעט לכל תביעה המועלית על ידי ארגוני טרור אלו. ממשלת ישראל החזקה חוששת להפעיל את צבאה וכוחותיה בעיקר בגלל החולשה הנשקפת מחדר המצב בקריה בתל אביב. או כפי שאמר צ'רצ'יל: "הפייסן מפייס את התנין ומקווה שהוא עצמו יהיה האחרון להיטרף על ידו".

הוכחה לחולשה זו היא תגובת צה"ל לחודשים רבים של התפרעות טרוריסטית קבועה ומתמשכת באזור עוטף עזה, שריפת יערות והשפלת מדינת ישראל ללא הפסקה, וכפיית ממשלת ישראל להמשך החזקה ומימון מערכת הטרור החמאסית על ידינו ממש.

גם בצפון עושה ישראל בעצת ראשי גופי הביטחון מאמצים מרובים שלא להרגיז את ארגון הטרור החיזבאללי, הגם שזה האחרון מתכנן ללא הפסקה מנהרות טרור או שכלול בנייתם והכשרתם של הטילים ארוכי הטווח מתוך שטח לבנון על מנת לפגוע בכל אתר ואתר במדינת ישראל.

הרמטכ"לים לשעבר גנץ ואשכנזי, שסיימו תפקידם בשבע השנים האחרונות, מחוברים בעבותות של אהבה וקשר אידיאולוגי למפלגות השמאל הישראלי השואפות לנסיגה וכניעה ישראלית בכל החזיתות. ועל גנץ אמר רב הונא: "כל בריה שאין בו עצם, אינו מתקיים שנים עשר חודש" (חולין נח, א). גם ראשי השב"כ והמוסד לשעבר, כולם לרבות האחרון שבהם כנועים ומפוחדים ומכריזים השכם והערב על תמיכתם ברעיון שתי המדינות. כמובן שגילוי דעתם יכול לתת הסבר לדרך טיפולם בבעיות הביטחון השוטף של מדינת ישראל בזמן כהונתם.

"אבל אשמים אנחנו". אל לנו להאשים רק את עצמנו. זה שנים רבות שמדינת ישראל מנוהלת על ידי פוליטיקאים שנשלחו לכנסת ישראל ולממשלתה על ידי רוב הציבור הישראלי, אשר דוחה על הסף כל רעיון של נסיגה במזרח ורצון נחרץ להכות במבקשי נפשנו בצפון ובדרום. חבל ששליחים אלו לא חזקים דיים כדי להגשים את רצון העם.

הכותב הוא יו"ר מועצת המנהלים של קבוצת ערוץ 7 ויו"ר האיחוד הלאומי לשעבר