כביש 6
כביש 6צילום: פלאש 90

קצין צה''ל שנסע בכביש 6, באזור מחלף באקה לכיוון צפון, הבחין ברכב שנראה כמו ניידת סמויה עם אורות משטרה, ובן אדם עם אפוד זוהר העומד בחוץ ומסמן לקצין לעצור בצד.

הקצין עוצר בצד, כ-10 מטרים אחרי הרכב. הוא המתין חמש דקות אך איש לא יצא מהניידת, דבר המעלה את חשדו של הקצין, ולכן הוא נועל את דלתות הרכב מבפנים.

לאחר דקה נוספת יצאו בריצה שלושה ערבים לכיוון רכב הקצין וניסו לפתוח את הדלתות בכוח וללא הצלחה מכיוון שהדלתות היו נעולות. הקצין נסע מהמקום ודיווח על האירוע למשטרה.

תיעוד: אישה הכתה ערבי שניסה לגנוב את רכבהדוברות המשטרה

לפני כשבועיים עצרה המשטרה שני ערבים בני 38 ו-22, תושב הכפר בודרוס ליד רמאללה, שניסו לגנוב את מכוניתה של תושבת ראש העין בתחנת דלק בכניסה לקיבוץ עינת.

בשעה שהאישה מילאה אוויר בגלגל הרכב, הגיע אחד החשודים, נכנס למכונית וניסה להימלט מהמקום אך ללא הצלחה, בזמן שהחשוד השני ממתין ברכב מילוט סמוך. משהבחינה בעלת הרכב בחשוד שיושב במכוניתה ומנסה להתניעו, רצה לעברו והחלה להכות אותו בניסיון לגרום לו לברוח. החשוד רץ לרכב המילוט שחנה בסמוך והחשודים נמלטו מהמקום.

לאחר קבלת הדיווח על ניסיון הגניבה, החלו השוטרים בסריקות נרחבות והם אותרו בצומת שילת בניסיונם לגנוב משאית מאזור התעשייה במקום. הערבים הבחינו בשוטרים וניסו להימלט בנסיעה תוך שהם מנגחים ניידת משטרה וגורמים לה נזק רב.

שני הערבים נעצרו ויחידת התביעות של המשטרה צפויה להגיש נגדם כתב אישום.