תת מקלע
תת מקלעצילום: ISTOCK

פרקליטות מחוז מרכז הגישה לבית המשפט המחוזי כתב אישום נגד בורק בן מוחמד מנצור, ערבי בן 21 מטירה, בגין ניסיון רצח ועבירות נשיאת נשק ותחמושת שלא כדין.

לפי כתב האישום, מנצור עבד כנהג חלוקה בלילות, במפעל בטירה. ב-12 בינואר 2019 הצטייד הנאשם בתת מקלע מאולתר ושתי מחסניות טעונות בכדורים תואמים, והגיע למפעל רכוב על קטנוע השייך לאביו, כשתת המקלע נמצא בתא האחסנה.

כשהגיע למפעל, חנה בסמוך למשרדו של מנהל המפעל, שבו שהה באותה עת המנהל, וכן עובד נוסף שהה בסמוך למשרד, בנוכחות אנשים נוספים.

מספר דקות לאחר הגעתו, הוציא מנצור את תת-המקלע הטעון מתא האחסנה והתקדם לכיוון מקום מושבו של העובד הנוסף, כיוון לעברו את תת המקלע וירה 10 כדורים, 9 מהם פגעו בעובד. מיד לאחר מכן, ניגש מנצור למשרדו של המנהל, טען את תת-המקלע במחסנית השנייה, דרך את הנשק ונכנס למשרד.

מנצור נעמד במרחק קטן מהמנהל, כיוון את תת המקלע לעבר פלג גופו העליון ולחץ על ההדק, אך בשל תקלה לא נורה כדור מתת המקלע. משלא הצליח לירות פעם נוספת, זינק עליו המנהל וניסה לפרוק אותו מנשקו.

בין השניים התפתח מאבק, שבמהלכו מנצור המשיך לנסות לירות במנהל, ובמהלכו נפלט כדור מתת המקלע. לבסוף הצליח המנהל, בסיוע אדם נוסף, להשתלט על מנצור ולפרוק אותו מנשקו.

כתוצאה ממעשיו נגרמו לעובד 9 פצעי ירי, והוא אושפז בביה"ח למשך כשבועיים.