חבר הכנסת משה גפני
חבר הכנסת משה גפניצילום: הלל מאיר/TPS

יו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני (יהדות התורה) תקף הבוקר (ראשון) את עירית תל אביב המקימה את גשר יהודית בשבתות האחרונות ואמר כי הם "יתנו על כך את הדין", כלשונו.

"צריך לקרוא לגשר הזה גשר אנטיוכוס, לא גשר יהודית. הם יתנו על זה את הדין", אמר גפני בראיון ל'גלי צה"ל'.

גפני אף התייחס לשאלת הישיבה בקואליציה עם נתניהו תחת כתב אישום. "כל עוד הוא לא מורשע אנחנו לא מחויבים לכלום. היועמ"ש לא ממנה או מוריד ראשי ממשלה, אנשים איבדו את הפרופורציות", אמר ורמז כי יהדות התורה תשב עם נתניהו כל עוד הדבר יתאפשר.

לדבריו, נתניהו צפוי לנצח את הבחירות למרות המומנטום של בני גנץ. "שמח שגנץ הוא המתחרה של נתניהו, אבל הוא לא יצליח לנצח. הציבור הולך עם ראש הממשלה - את נתניהו אי אפשר להחליף", אמר.

אשר לאיחוד חרדי אפשרי אמר ח"כ גפני כי יש לבחון מהו הרווח הפוליטי המופק מהמהלך. "צריך לבדוק אם נרוויח מזה. עשרה מנדטים לא מספיקים לנו - זה לא ממצה את הכוח שלנו בריצה משותפת", אמר.

עיריית תל אביב יפו הגיבה על דבריו של גפני בעניין גשר יהודית: "מדי שבת עובדים עשרות עובדים ברכבת באישור הממשלה שגפני חבר בה, כך שההתחסדות על מספר עובדים בודדים להקמת הגשר אינה ברורה. רון חולדאי הביע את דעתו לא פעם כי אילו ניתן היה לבצע את העבודות לא בשבת הוא היה שמח על כך".