התכנית לכיסוי סלולרי ביו"ש

במשרד התקשורת פועלים לגיבוש צו אלוף שיטיל עיצומים כספיים על החברות שלא יספקו כיסוי סלולרי לתושבי יהודה ושומרון.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ"ח בשבט תשע"ט

התכנית לכיסוי סלולרי ביו"ש-ערוץ 7
ח"כ מוטי יוגב
צילום: קובי ריכטר/TPS

מנכ''ל משרד התקשורת נתי כהן הציג דו"ח המסכם את התקדמות המשרד בתחום רישות יהודה ושומרון באנטנות סלולריות.

הדוח הוצג לבקשת יו"ר ועדת המשנה לענייני יהודה ושומרון, ח"כ מוטי יוגב (הבית היהודי).

עד כה הוצבו 30 תרנים, בשנה הקרובה יוקמו 15 תרנים נוספים. במקביל, כחלק מתכנית תלת-שנתית ישנה, הוקמו עד כה 5 תרנים ובשנה הקרובה יוקמו 7 תרנים נוספים.

לפי הדוח הפנימי, אותו חיבר קצין המטה לענייני תקשורת במנהל האזרחי - דודו כהן, 7 מתקנים נוספים נמצאים בשלבי תכנון וחברת PHI טרם החלה בהקמתן.

אפליקציית החירום 1208* מתקדמת אף היא, ובחודשים הקרובים יתואם בין חברות הסלולר, כוחות הביטחון ומשטרת ישראל, ניסוי שיבחן את פעילות היישומון באיזורים בהם יש כיסוי סלולרי חלקי.

אתגר נוסף העומד בפני משרד התקשורת הוא העלאתן של החברות סלקום ופלאפון, שנותרו מחוץ למכרז הצבאי בו זכתה חברת PHI להפעלת המתקנים ביו"ש.

במשרד התקשורת פועלים לגיבוש צו אלוף שיטיל עיצומים כספיים על החברות שלא יספקו כיסוי סלולרי לתושבי יהודה ושומרון.

ח"כ יוגב מסר כי "בעידן של בחירות לא ניתן לנו לכנס את ועדת המשנה לעניני יו"ש, אך דרשנו ממנכ"לי משרדי התקשורת והביטחון, את דו"ח הביצוע לשנת 2018 לכיסוי הסלולרי ביו"ש ואת תכניות העבודה ל-2019.

"אחרי הבחירות הפנימיות נמשיך לעקוב אחרי קידום תכנית הכיסוי הסלולרי ביו"ש ואחרי תכנית האב לתחבורה ל 2040, עליה נקבעה פגישה עם הגורמים האחראים במשרד התחבורה, לראשית חודש מרץ 19 למניינם. כך נחזק את אחיזתנו ביהודה ושומרון - בתכניות אב ובביצוע תשתיות חיוניות להתיישבות ביהודה ושומרון", הוסיף.