ח"כ ציפי לבני
ח"כ ציפי לבניצילום: הלל מאיר/TPS

למרות שהסקרים ממצבים אותה מתחת לאחוז החסימה, יו"ר 'התנועה' ח"כ ציפי לבני מבהירה הערב (א') כי בכוונתה לרוץ עד הסוף.

"אני רצה בראשות התנועה וחברתי למחנה הציוני כדי לייצר דינמיקה של גוש. פעמיים הייתה לי את הזכות לעמוד בראש מפלגה ובשתי המקרים נתנו פייט חזק לנתניהו. הציבור יקבע אם אני אהיה עם לפיד או גנץ לאחר הבחירות. אני רצה עם התנועה בראשותי", אמרה לבני בראיון לרדיו 'קול חי'.

היא התייחסה להתנהלותו של היועמ"ש מנדלבליט. "אני סומכת על אביחי מנדלבליט למרות שבזמנו חשבתי שזה לא נכון שמזכיר הממשלה של נתניהו יהפוך להיות היועמ"ש. אני סירבתי להפגין מול בית היועמ"ש כי אני סומכת עליו. אם מנדלבליט יחליט לדחות לאחר שיש החלטה בידיו - זה היה פוליטי".

"ההפגנות ליד מנדלבליט לא השפיעו עליו. מדובר באדם הגון וישר. אין לו עניין לעשות מעשה פוליטי. הוא נקלע לסיטואציה שהוא חייב לקבל החלטה. אנחנו חייבים לסמוך על המשטרה על היועמ"ש ועל בתי המשפט".

לבני תקפה את ראש הממשלה וטענה כי התנהלותו משדרת שהוא מאמין שהוא מעל החוק. "שראש הממשלה אומר שאין לו אמון במשטרה כי הם תופרים לו תיק, אחר כך יגיד שהשמאל הכריע אותו ובהמשך יאשים את בתי המשפט - אין אדם מעל החוק. לליכוד בראשות בגין היה כבוד רב למערכות המשפט".

"כל אחד מאיתנו שחרד מהדמוקרטיה לא יכול לתת לנתניהו כרטיס לראשות הממשלה ולתת לו לעשות את מה שהוא חפץ".

על קריסתה של מפלגת העבודה בסקרים אמרה כי אין לה שמחה לאיד. "אחרי הגירושים המכוערים אין בי שמחה לאיד אלא תסכול. אמרתי לאבי גבאי שיש לו שיש לנו שותפות מלאה. הוא החליט כי העבודה בראשותו תגיע ל-30 מנדטים. אמרתי לו מספר פעמים והזהרתי אותו. הוא אמר לי שהוא לא מאמין במחנה הציוני. אני לא רוצה לומר להם 'אמרתי לכם'".