חקירה נגד נאצי בן 96

קצין אס.אס לשעבר שהיה מעורב בטבח במלחמת העולם השנייה והכחיש כי נרצחו 6 מיליון יהודים, נחקר על הסתה לשנאה.

תגיות: נאצים
ניסן צור - ערוץ 7 , כ"ט בשבט תשע"ט

אוושויץ
אוושויץ
צילום: אייסטוק

התביעה בגרמניה פתחה בחקירה נגד קארל מינטר, קצין אס.אס לשעבר בן 96, שהורשע בשנת 1949 בבית משפט בצרפת למרות שנעדר מהמשפט ונידון למוות, אך הצליח להימלט מביצוע העונש לאחר שמעולם לא הוסגר לצרפת.

החקירה הגיעה בעקבות ראיון שהעניק מינטר, המואשם שלקח חלק ברצח של 86 צרפתים במהלך מלחמת העולם השנייה, לאחר שבראיון הוא גם הכחיש כי נרצחו שישה מיליון יהודים בשואה וטען כי אינו מתחרט על מעשיו ואף גאה כי היה חלק ממכונת המלחמה הנאצית.

בשנת 1944 היה מינטר חלק מגדוד אס.אס ששירת בכפר אסק ליל העיר ליל בצרפת. לאחר שהמחתרת הצרפתית תקפה רכבת עליה היו חיילים נאציים, ביצעו חברי האס.אס טבח בתושבים מקומיים וירו למוות ב 86 מהם. לאחר המלחמה הועמד מינטר לדין בהיעדרו בצפרת ונידון למוות, אולם חוק ההתיישנות הצרפתי ביטל את העמדתו לדין לאחר 20 שנה.

כעת הוא נחקר בגרמניה לאחר שאמר בראיון כי "למרות שאני עצמי לא יריתי בהם ולו ירייה אחת, אני לא מתחרט שרצחנו אותם. אם אני עצרתי אותם, יש לי את הזכות להרוג אותם אם הן נמלטים. למה אני צריך להתחרט על זה? לא אני יריתי בהם" אמר מינטר בראיון לתוכנית "פנורמה" ברשת הגרמנית NDR.

הוא גם הכחיש כי במהלך מלחמת העולם השנייה נרצחו 6 מיליון יהודים, והודה כי הוא "מתגעגע לרייך השלישי". בעקבות דבריו הפך מינטר לדמות נערצת על ידי ניאו נאצים בגרמניה ששיבחו אותו על דבריו. בעקבות דברי השנאה שאמר מינט, החליטה התביעה לפתוח בחקירה בחשד להסתה לשנאה. אם יורשע עשוי הנאצי הקשיש לספוג עונש של עד חמש שנות מאסר.