מתחייבים לתכניתו. יצחק שמיר ז"ל
מתחייבים לתכניתו. יצחק שמיר ז"לצילום: פלאש 90

עשרות שרים וחברי כנסת, בהם שרים בכירים בממשלה חתמו על הצהרה והתחייבות להתיישבות בכל מרחבי ארץ ישראל שיזמה תנועת נחלה להתיישבות, שמקיימת בימים אלה משמרת מול בית ראש הממשלה נתניהו. המשמרת נפתחה לפני שבועיים ותתקיים עד הקמת ממשלה שקווי היסוד שלה יתבססו על התיישבות בכל שטחי יהודה ושומרון וביטול הכרזת 2 מדינות, כאשר מדובר בשינוי מהותי במדיניות הממשלה כלפי יהודה ושומרון.

בין השרים שחתמו על ההצהרה וההתחייבות ניתן למצוא את יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין, שר התחבורה והמודיעין ישראל כץ, שר התיירות יריב לוין, השר להגנת הסביבה וירושלים זאב אלקין, סגנית השר ציפי חוטובלי, שר החינוך נפתלי בנט, שרת המשפטים איילת שקד, שרת התרבות מירי רגב, השרה לשוויון חברתי גילה גמליאל, שר המדע והחלל אופיר אקוניס, השר לביטחון הפנים גלעד ארדן, השר צחי הנגבי, שר התקשורת איוב קרא, שר הקליטה יואב גלנט, ח"כ מיקי זוהר, סגן השר הרב בן דהן. עוד חתמו חברי הכנסת הילה אסנת מארק, יהודה גליק, נורית קורן, ענת ברקו, שולי מועלם, אמיר אוחנה ומתמודדים רבים ברשימת הליכוד כגון: גדעון סער, ניר ברקת, עוזי דיין, קטי שטרית ונוספים. וכן מועמדים נוספים ממפלגות הימין החדש, הבית היהודי ועוצמה יהודית.

חבר מזכירות הליכוד ויו"ר סניף הליכוד בראש העין, מתי יצחק: "אני קורא לכל השרים וחברי הכנסת וכל ראשי הסניפים לחתום על העצומה שתהווה מבחינתם מבחן נאמנות לארץ ישראל ולמפעל ההתיישבות. אותם מתמודדים שמבקשים בימים אלה את תמיכת ציבור המתפקדים והמנדט מהעם חייבים לזכור כי מבחן הנאמנות לארץ ישראל הוא שיקבע האם הם ראויים לייצג את מפלגת המחנה הלאומי, על פי האידאולוגיה הברורה והחד משמעית של תנועת הליכוד שמכילה באופן חד משמעי את כל חלקי ארץ ישראל".

יו"ר סניף רעננה בליכוד רחלי בן ארי שפנתה לשרים: "הופתעתי לטובה מההיענות המהירה של השרים להתחייבות לפעול נגד הצהרת 2 מדינות ובעד מימוש תוכנית שמיר ליישוב 2 מיליון יהודים".

בעצומה נכתב: "אני מתחייב בזאת להיות נאמן לארץ ישראל, לא לוותר על אף שעל מנחלת אבותינו. אני מתחייב בזאת לפעול למימוש תוכנית התיישבות ליישובם של 2 מיליון יהודים ביהודה ושומרון על פי תוכנית ראש הממשלה יצחק שמיר, וכן לעודד ולהוביל לגאולת אדמות בכל מרחבי יהודה ושומרון. אני מתחייב לפעול לביטולה של ההכרזה שתי מדינות לשני עמים, ולהחליפה באמירה ממלכתית: ארץ ישראל-מדינה אחת לעם אחד!

החתמת השרים וחברי הכנסת מהסיעות השונות מועברת גם באמצעות הרשתות החברתיות. בתנועת נחלה מדגישים: "החתמת העצומה אל מול בית ראש הממשלה בעיצומה של מערכת הפריימריס בליכוד ובעיצומם של ימי הרכבת הרשימות בגוש הימין והמרכז ואף לקראת מערכת הבחירות הקרבה - מהווה מבחן נאמנות אידאולוגי וערכי עבור המתמודדים השונים המבקשים בימים אלה לקבל את אמון ציבור המתפקדים ובהמשך את המנדט מהעם"

עוד מדגישים בנחלה כי "אותם שרים וחברי כנסת שחתמו על העצומה הוכיחו בפני ציבור בוחריהם את נאמנותם הבלתי מסויגת והברורה בחיזוק ללא לאות של תנופת ההתיישבות ויישומה של תוכנית שמיר וגאולת אדמות בכל מרחבי יהודה ושומרון, ובדרישה חד משמעית להורדה לחלוטין מסדר היום כל וריאציה של ישות לאומית זרה בארץ ישראל"

כאמור, בימים אלה מקיימת תנועת נחלה להתיישבות משמרת לכבודה של ארץ-ישראל סמוך לביתו של ראש הממשלה נתניהו שפועלת ברציפות עד להקמת ממשלה עם מדיניות ברורה של מדינה אחת לעם אחד ופועלת למימוש תוכנית ממלכתית רחבת היקף להתיישבות בכל מרחבי יהודה ושומרון. בתנועה מדגישים כי הצבת המשמרת סמוך לבית ראש-הממשלה הינה מחויבת המציאות במיוחד בעת הזאת בה עיני הציבור מופנות אל החלטות העומד בראש הפירמידה השלטונית.

עוד מדגישים בנחלה כי "התוכנית להעמיד משמרת לכבודה של ארץ-ישראל החלה לקרום עור וגידים עוד בטרם הוחלט על הקדמת הבחירות לנוכח ההקפאה האיומה והאכזרית שעובר מפעל ההתנחלות, כאשר עם-ישראל ונבחריו שרויים באווירה של בחירות, יש צורך חיוני להעלות את חזון ארץ-ישראל לראש סדר היום הלאומי ואת הדרישה למימושו של החזון לראש סדר העדיפויות של הממשלה שתבחר. ממשמרת זו יוצתו הלבבות לאבוקה גדולה שתחזיר את העם כולו למסלול הציוני-מסלול בנין ארץ ישראל".