מנהלה המיתולוגי של מכבי ת"א נפטר

32 שנים שימש שמואל "שמלוק" מחרובסקי בתפקיד המנהל של מועדון הכדורסל של מכבי ת"א. היום בגיל 81 נפטר שמלוק שהיה שותף להישגיה הרבים

נרי וייס - ערוץ 7 , ל' בשבט תשע"ט

שמלוק עם מזרחי ופדרמן
שמלוק עם מזרחי ופדרמן
צילום: באדיבות האתר הרשמי של מכבי ת"א

שני גביעי אירופה, 27 אליפויות ו-23 גביעי מדינה, אלו חלק מההישגים שזכה "שמלוק" עם מכבי ת"א כששימש בתפקיד מנהל הקבוצה.

שמלוק שנולד בשם שמואל מחרובסקי, נולד ב-21 באוקטובר 1937 בתל אביב והערב (שלישי) הלך לעולמו כשהוא בן 81.

שמלוק נחשב לאחד ממנהליה המיתולוגיים של מכבי ת"א, כשזה עבד במועדון הכדורסל המצליח ביותר באותם השנים במשך 32 שנים. את שמלוק החליף בתפקידו מוני פנאן שנפטר ב-2009.

לאורך תקופתו הפך שמלוק לאחד הפרצופים המזוהים ביותר עם המועדון הצהוב ולאחר הפרישה נעלם כמעט לחלוטין ממפת הכדורסל הישראלי.

באתר הרשמי של מכבי ת"א נכתב כי "מכל אמירותיו בולט המשפט שהגדיר עבורו את המכביזם - מקום שני זה לא מקום. לא מקום! רק מקום ראשון. אם אתה שני, אל תהיה במכבי".

שמעון מזרחי, יו"ר מכבי ת"א שהגיע למועדון באותם השנים של שמלוק והכיר אותו מקרוב, אמר כי "אובדן גדול נפל עלינו היום כרעם ביום בהיר, הידיעה המרה על לכתו מאיתנו של שמואל מחרובסקי שנודע בשמו – שמלוק.

זכות גדולה הייתה לי להכירו מקרוב החל משנת 1969, בשעה שכיהן כמנהל הקבוצה. ניתן לומר ללא היסוס שחלק לא מבוטל בכניסתי לעובי הקורה בניהול הקבוצה יש לזקוף לזכותו של שמלוק. המרץ ללא לאות, הידע וההבנה שלו בכדורסל היו דוגמא ומופת.
שמלוק ניחן בנוסף לחוש הומור מצוין בגישה ישירה ופתוחה לליבו של כל שחקן ושחקן והרבה בזכותו שחקנים נתנו את כל כולם למען המדים הכחולים צהובים של מכבי.

אסיים ואומר שיום עצוב הוא לכולנו, כי שמלוק היה מכבי ומכבי הייתה שמלוק. נשלח תנחומים כנים לכל משפחתו הדאבה, מי ייתן ולא יידעו עוד צער".

במנהלת הליגה בכדורסל ספדו לשמלוק כשאמרו כי "יושב הראש שמואל פרנקל וקבוצות הליגה מרכינים ראשם עם הידיעה על מותו של שמואל מחרובסקי ומשתתפים בצער המשפחה ובצער מועדון מכבי תל אביב. שמלוק היה מנהלה המיתולוגי של מכבי תל אביב בימיה הגדולים ואישיותו הקרינה על הקבוצה כולה. יהי זכרו ברוך".

שרת התרבות והספורט מירי רגב ספדה גם היא לשמלוק, כשאמרה: "הצטערתי לשמוע על פטירתו של 'שמלוק' מחרובסקי, מנהלה האגדי של קבוצת מכבי ת"א שליווה את הקבוצה במשך עשרות שנים.
אין אוהד כדורסל שלא מכיר את פועלו של שמלוק שהפך להיות אחת הדמויות המזוהות ביותר עם הקבוצה שבאותן שנים היתה היחידה שייצגה את ישראל בכדורסל באירופה ושמה את הכדורסל הישראלי על המפה".

"בתקופתו זכתה מכבי בתארים רבים ויחד עם שותפיו הביא 'שמלוק' סטנדרטים של ניהול מהטובים ביבשת. משרד התרבות מרכין ראשו עם ההודעה על מותו של שמואל 'שמלוק' מחרובסקי ומשתתפים בצער המשפחה ובצער מועדון מכבי ת"א וענף הכדורסל".

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il