סופית: להקת שלוה לא תייצג את ישראל באירוויזיון

קברניטי הלהקה קיבלו את ההחלטה מחשש לחילול שבת בחזרה הגנרלית של התחרות הבינלאומית. כל ניסיונות הפקת התוכנית למצוא פיתרון כשלו.

ערוץ 7 , ל' בשבט תשע"ט

סופית: להקת שלוה לא תייצג את ישראל באירוויזיון-ערוץ 7
פרשו. להקת שלווה
צילום: רונן אקרמן

להקת שלוה, הלהקה שעלתה לגמר התוכנית "הכוכב הבא לאירוויזיון" ונחשבה למועמדת מובילה לזכייה, הודיעה היום (שלישי) להפקה על פרישתה מהתחרות.

קברניטי הלהקה קיבלו את ההחלטה מחשש לחילול שבת בחזרה הגנרלית של התחרות הבינלאומית. כל ניסיונות הפקת התוכנית למצוא פיתרון כשלו.

גורם בארגון השידור האירופי אמר מוקדם יותר השבוע כי כל ההופעות של כל הנציגים מחויבות להתקיים בהופעה חיה, גם עבור הקהל באולפן. מי שלא יכול להבטיח את זה לא יכול להיות בתחרות.

גורם בהפקה ציין כי עדיין נעשים ניסיונות לפתור את הבעיה, אך מאחר שההפקה הישראלית נענתה בשלילה, דרכם של חברי הלהקה לאירוויזיון צפויה להסתיים בקרוב בכל מקרה, מאחר שלא יתאפשר להם לשמור שבת אם יזכו בריאליטי.

מאיגוד השידור האירופי נמסר כי "כל ערוץ תקשורת חייב לציית לכללי התחרות באופן גורף ובהתאם לכללים הקיימים. הכללים הללו כוללים נוכחות חובה בכל החזרות וההופעות החיות, וחלים על כל חברי המשלחת והמתמודדים. כל בקשה לחריגה מהכללים במסגרת של נסיבות מקלות, תישקל בהתאם להשפעה אפשרית של החריגה על המשתתפים, המשלחות, התחרות עצמה או הקהל".

בנוסף, מדגישים באיגוד כי "לא תתקבל שום החלטה על סמך מצב היפותטי, כי אם אך ורק על פי בקשה רשמית".