מעכשיו: גם האוהדים משחקים כדורסל

מנהלת ליגת העל בכדורסל ואיגוד הכדורסל יוזמים פרוייקט חדש ויחיד במינו - ליגת אוהדים 3X3. הפרס: טיסה לטורניר בינלאומי רשמי

נרי וייס - ערוץ 7 , ל' בשבט תשע"ט

ליגת האוהדים של הכדורסל הישראלי
ליגת האוהדים של הכדורסל הישראלי
צילום: מנהלת הליגה

ליגת האוהדים של הכדורסל הישראלי יוצאת לדרך. בשיתוף פעולה נדיר במינו יזמו במנהלת ליגת ווינר סל ואיגוד הכדורסל פרוייקט משותף שירתום את אוהדי קבוצות הכדורסל של ישראל.

מדובר בשיתוף פעולה נדיר שמבקש לחבר את אוהדי הקבוצות השונות אל חבריהם ליציע ולמעשה ייתן להם הזדמנות להראות את יכולותיהם על הפרקט אחרי ששנים אלה מעודדים את שחקניהם שנמצאים שם.

ליגת האוהדים אותה יזמו במנהלת הליגה ובאיגוד הכדורסל תהיה ליגה 3X3, כשענף זה צובר תאוצה בארץ ובעולם כשמאות רבות של טורנירים בענף זה מתקיימים ברחבי העולם ובישראל. עד כדי כך נחשב ענף זה לאיכותי ומקצועי, כשבאולימפיאדת טוקיו 2020 ייכלל לראשונה בהיסטוריה ענף זה כחלק מהמשחקים האולימפיים. כעת מבקשים במנהלת הליגה ובאיגוד הכדורסל להצטרף לענף בתקווה לגדל את דור העתיד של הכדורסל הישראלי דווקא מתוך היציעים.

על פימי משחק?

על פי החלטת המנהלת ואיגוד הכדורסל וכן על פי הנהוג בענף, בכל קבוצה ישתתפו 4 אוהדים בלבד, כשמנהלת הליגה פנתה לקבוצות הליגה וביקשה לגייס 12 נבחרות לליגת האוהדים, כאשר כל נבחרת תייצג קבוצה בליגה.

בתום גיוס השחקנים והנבחרת לליגה, תתקיים הגרלת בתים במשרדי המנהלת. בהגרלה יוגרלו ארבעה בתים, כאשר בכל בית שלוש נבחרות. כל נבחרת תשחק שני משחקים, אחד בבית ואחד בחוץ ומכל בית יעלו שתי נבחרות לשלב רבע הגמר, שם יתקיימו המשחקים בשיטת נוקאאוט עד להכרזת הנבחרת הזוכה.

הגדילו לעשות במנהלת הליגה כששם החליטו כי משחקי ליגת האוהדים 3X3 יתקיימו במחציות משחקי ליגת ווינר סל, כאשר הכוונה לקיים את המשחקים בסיבוב השלישי של העונה ולנסות ככל הניתן שמשחקי ליגת האוהדים יתקיימו בזמן שאותן קבוצות משחקות על המגרש בליגת ווינר סל.

המשחקים יימשכו 7 דקות ברוטו ויתקיימו תחת החוקים הרשמיים של ליגת 3X3, כאשר לכל משחק ישובץ שופט מאיגוד הכדורסל.

ההרשמה לליגה תהיה בכפוך לאישור אחת מהקבוצות אותם מבקשים האוהדים לייצג, כשלאחר מכן אלה יקבלו לינק להרשמה וכל ארבעת השחקנים צריכים להירשם ולהביא אישור רפואי.

למעט הגבלת הגיל, כשרק מעל גיל 16 יכולים אוהדים להרשם, אין אף הגבלות על ההרשמה כשכל מי שיירשם וייבחר לייצג את קבוצתו בליגת האוהדים, יקבל גם מדי משחק ואימוניות, לא כולל נעליים, והוצאות נסיעה ממנהלת הליגה עבור כל משחק - 400 ש"ח עבור משחק בית, 800 ש"ח עבור משחק חוץ.

הפרס הגדול לקבוצה הזוכה תהיה טיסה לטורניר בינלאומי רשמי בחו"ל.

כעת כל מה שנותר לאוהדים הרוצים להרשם ולייצג את קבוצתם האהובה בליגת האוהדים היא פשוט לפנות לקבוצה אותה הם אוהדים ולבקש מהם לייצג אותה בליגת האוהדים. מהרו להרשם, המקומות מוגבלים.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il