"אבו מאזן איחל הצלחה לבני גנץ"

ראש הממשלה בנימין נתניהו בירך על תוצאות הפריימריז לרשימת ''הליכוד'' לכנסת ה-21 ותקף את הרמטכ''ל לשעבר בני גנץ, יו"ר מפלגת חוסן לישראל.

''אני מאוד מאוד מרוצה, כי מתפקדי הליכוד בחרו באופן מדויק ודמוקרטי רשימה חזקה, מרשימה, טובה לישראל. הם גם הצביעו בעד ההצעה שלי", אמר נתניהו.

''אבל הצרה היא שגם אבו מאזן מרוצה, כי בני גנץ אמר היום שהוא יבצע התנתקות שנייה ביהודה ושומרון ואבו מאזן איחל לו הצלחה בבחירות.

''לכן אנחנו חייבים ללכת יחד, לנצח את הבחירות האלה ולמנוע את זה. זוהי התמצית האמיתית של הבחירות: ממשלת שמאל בראשות בני גנץ או ממשלת ליכוד בראשותי", הוסיף ראש הממשלה.

הביקורת של נתניהו על גנץ מגיעה לאחר שהרמטכ''ל לשעבר אמר כי ההתנתקות מגוש קטיף היתה טובה ויש לממש את הלקחים ממנה גם במקומות אחרים.

דוברו של יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן אמר כי דבריו של גנץ הם "מעודדים", והוסיף "במידה שהוא יצליח בבחירות וידבק בעמדה זו".

שר החינוך נפתלי בנט (הימין החדש) אמר בתגובה לברכות מרמאללה כי "חגיגות הפלסטינים בעניין הכרזת גנץ מוקדמות. הציבור הישראלי לא יתמוך שוב במי שמציע לפנות יהודים מבתיהם, גם אם יעשה זאת באופן הומאני וברגישות.

''לאחר הבחירות, כאשר תגיע 'תכנית המאה' להקמת מדינה פלסטינית, רק דבר אחד יכריע: האם זו תהיה ממשלת ביביגנץ או ביביבנט. רק ימין חדש חזק יעצור הקמת מדינה פלסטינית", הדגיש בנט.

ח"כ שולי מועלם רפאלי (הימין החדש) הגיבה בטוויטר לתמיכתו של דובר אבו מאזן בדבריו של בני גנץ. ''כאשר הרשות הפלסטינית מברכת על דבריו של בני גנץ, לאזרחי ישראל חייבת להדלק נורה אדומה. מאחורי ההילה שנוצרה סביב בני גנץ ישנה אידאולוגיה של שמאל.

''אזרחי ישראל חייבים להבין זאת, כפי שהפלסטינים מבינים שיש להם פרטנר חדש. הבחירה היא בין ימין חדש לשמאל חלש", הגיבה מועלם.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו