סטודמאייר מטביע הערב בצרפת
סטודמאייר מטביע הערב בצרפת צילום: FIBA

פיינל-פור ליגת האלופות של פיב"א - בירושלים? הפועל ירושלים סיימה הערב (רביעי) את שלב הבתים של ליגת האלופות עם ניצחון חוץ דרמטי על דיז'ון הצרפתית בתוצאה 85:83, שכמעט והביא לה גם את המקום הראשון בבית.

האדומים, שכבר הבטיחו את המקום השני בבית ג', קיוו להשיג את המקום הראשון בבית שיבטיח להם הגרלה קלה יותר בשלב הבא, שלב שמינית הגמר, והיו רחוקים מרחק שתי נקודות בלבד מלעשות זאת כשא.א.ק אתונה ניצחה בנקודה הפרש את אנטוורפן.

הירושלמים, שיארחו ביום שני הקרוב את הפועל חולון למשחק חצי גמר גביע המדינה בכדורסל באולמם הביתי בו מיעטו להפסיד העונה, הסתדרו הערב במשחק הנעילה של שלב הבתים במפעל השלישי בחשיבותו בכדורסל האירופי, גם בלעדי כריס ג'ונסון ותמיר בלאט הסובלים מפציעות.

אחרי שעלו ליתרון 6 בסיום הרבע הראשון, להפסקה ירדו אלה כשהם מובילים בדו-ספרתי עם 50:38 ונראה היה כי הניצחון מונח בבטחה בכיס ועיניהם נישאו אל משחקה של היריבה על המקום הראשון - אתונה היוונית.

היהירות והזחיחות כמעט ועלתה לירושלמים במשחק, כשברבע השלישי החלו הצרפתים המארחים להתקרב ואל הרבע האחרון עלו כשהם בפיגור של שלוש נקודות בלבד.

ברבע האחרון והמכריע אף הצליחו הצרפתים להפוך את התוצאה ולעלות ליתרון ראשון במשחק, אבל ג'ייקובן בראון עם שמונה נקודות רצופות דאג להשאיר את הניצחון בידיים של האורחים מישראל ובסיום, 85:83 לירושלים שמעפילה לשלב הבא מהמקום השני בבית ג'.

בשלב הבא תחכה לה אחת משלוש היריבות שסיימו בבתים המקבילים במקום השלישי - ניז'ני נובגורוד הרוסית שפגשה לא פעם את הירושלמים במפעל היורוקאפ, נאנטר הצרפתית שהדיחה אמש את הפועל חולון מהמפעל ונפטונאס הליטאית.

על פי ההסכם בין ירושלים, לה זו השנה הראשונה במפעל ליגת האלופות של פיב"א, לפיב"א, אם תעפיל ירושלים אל הפיינל-פור של המפעל, משחקי חצי הגמר והגמר יתקיימו באולמה הביתי שבבירה, בדיוק כמו משחקי הגביע הישראלי. בפעם האחרונה שאירחה ירושלים פיינל-פור אירופי, זה נגמר עם זכיה היסטורית בגביע היול"ב. האם ירושלים תעשה זאת שוב? בינתיים, מחכה לה משחק חצי גמר גביע המדינה בכדורסל ביום שני הקרוב.