המתמודדת החרדית ב'ניו יורק טיימס'

עיתון ה'ניו יורק טיימס' פרסם כתבת עומק מפתיעה על מיכל צ'רנוביצקי המתמודדת החרדית במפלגת העבודה. "החרדים החדשים רעבים לשינוי"

מיכל לוי , ב' באדר תשע"ט

מיכל צ'רנוביצקי
מיכל צ'רנוביצקי
צילום: דוברות

לקראת הפריימריז במפלגת העבודה פרסם השבוע עיתון ה'ניו יורק טיימס' כתבת עומק מפתיעה על מיכל צ'רנוביצקי המתמודדת החרדית במפלגת העבודה.

הכתב דיויד הלבפינגר התלווה למועמדת החרדית מיכל צ'רנוביצקי במהלך אירועים עם תומכים וחוגי בית. בדברי הסיכום שלו כתב את התיאור הבא:

"בקדמת האולם יושבת שורת מועמדים טיפוסית למחנה המרכז - שמאל... ורק אחת אינה דומה לאף מועמד אחר שאי פעם נצפה בכזה ארוע - אשה חרדית...

"ואז היא מסבירה, כמו שליחה מעולם אחר, להיפסטרים עירוניים שייתכן ומעולם לא דיברו עם שכניהם חובשי הכובעים השחורים או הפאות, שבציבור החרדי מתחוללת מהפיכה: החרדים החדשים... רעבים לשינוי, משוועים לקחת חלק ולהתקבל על-ידי החברה הישראלית הכללית, ומוכנים מאי פעם לפרוץ בקלפי"

הכתבה מתייחסת בין השאר גם לעמדתה המפתיעה של מיכל ביחס לזכויות קהילת הלהט"ב כפי שפרסמה לאחרונה בדף הפייסבוק שלה.

מיכל צ'רנוביצקי היא ילידת העיר בני ברק, ומכהנת כיו"ר התא החרדי במפלגת העבודה אותו הקימה בשנת 2016.

היא חברת הנהלה בשדולת הנשים, מרכזת את תכנית ההכשרה הפוליטית "חרדים למדינה" של בית ברל, קרן אברט ופולי תקווה, פעילה בפרויקט "חרדים לגירוש" - קבוצה של חרדים שהתנגדה לגירוש מבקשי המקלט, ויו"ר תנועת "עיר ואם" לקידום נשים חרדיות.

ב-2013, הייתה החרדית הראשונה שהתמודדה בבחירות לרשויות המקומיות - למועצה המקומית אלעד בה היא גרה כיום. בשנת 2017 בחרה לעזוב את עבודתה בהייטק כדי להקדיש את זמנה למאבקים החברתיים אותם היא מנהלת במסגרת תנועת עיר ואם.

בבחירות 2015 לכנסת, הייתה שותפה למחאת "לא נבחרות – לא בוחרות" שעודד ייצוג של נשים במפלגות הפוליטיות ובכל מוקדי קבלת ההחלטות