מהפועל באר שבע לימין החדש

אלונה ברקת, הבעלים של האלופה בשלוש השנים האחרונות מבאר שבע, בדרך לפוליטיקה כשעל פי הדיווחים זו תהיה במקום השלישי בימין החדש

נרי וייס - ערוץ 7 , ב' באדר תשע"ט

מהפועל באר שבע לימין החדש-ערוץ 7
אלונה ברקת באליפות הראשונה
צילום: פלאש 90

אחרי 12 שנים, אלונה ברקת תעזוב את הפועל באר שבע? על פי דיווחים, הבעלים של מועדון הכדורגל מבאר שבע, תודיע היום (חמישי) על עזיבתה את המועדון כשזו קיבלה הצעה להיכנס לפוליטיקה לרשימת הימין החדש, מפלגתם של איילת שקד ונפתלי בנט.

אלונה שנשואה ליזם ההייטק אלי ברקת, היא גיסתו של ניר, שהגיע אמש למקום גבוה בפריימריס של מפלגת הליכוד, מי שעד לא מזמן עמד בראשות עיריית ירושלים.

היום בשעה 13:00 תכנס אלונה מסיבת עיתונאים באצטדיון טוטו טרנר שבבירת הנגב, שם צפויה להודיע על עזיבתה את המועדון אליו הגיעה בשנת 2007, לטובת הפוליטיקה.

אם אכן תחבור ברקת למפלגתם של בנט ושקד, תהיה זו הפעם השניה בה השניים מצרפים אליהם אישיות בכירה מעולם הכדורגל הישראלי, כשבבחירות הקודמות הכניסו את אלי אוחנה לבית היהודי, אך לחצים רבים גרמו לשני הצדדים לחזור בהם מההחלטה.

באם אכן תעבור ברקת לפוליטיקה ותעזוב את הכדורגל, תהיה זו רעידת אדמה עבור הפועל באר שבע בפרט והכדורגל הישראלי בכלל, כשזו לא תוכל להחזיק עוד בבעלות ישירה על הקבוצה מבירת הנגב, דווקא בתקופה בה היא שוקעת במעמדה ובמיקומה בטבלת ליגת העל בכדורגל וצריכה אותה יותר מכל.

על פי תקנון הכנסת, לחבר כנסת אסור יהיה לעסוק בעיסוק נוסף למעט עיסוק בהתנדבות וללא כל תמורה. לא רק זאת, אלא שהחוק מחייב את חבר הכנסת להגיש הצהרת הון, כך שברקת לא תוכל גם למנות אדם אחר מטעמה ולהמשיך להזרים כספים למועדון האדום מבירת הנגב.

על פי ההערכות, בעלה, יזם ההייטק אלי ברקת הוא מי שיעמוד בראשות הקבוצה אך אין לכך עדיין אישור סופי.

מאז הגיעה ברקת להפועל באר שבע בשנת 2007, הפכה זו את המועדון שדשדש בליגה השניה, לאחד ממועדוני הפאר בכדורגל הישראלי. תחת בעלותה זכתה באר שבע בשלוש אליפויות רצופות ואף הגיעה לשלב 32 הקבוצות במפעל הליגה האירופית היוקרתי.

אגב, זאת לא הפעם הראשונה שאלונה ברקת מוזכרת בהקשר של פוליטיקה, כשלפני חודש היא הוכנסה לרשימת המועמדות לבחירות המדומות בליכודיאדה. האם הפעם היא תלך על זה עד הסוף?

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il