ממשיכים את הדיונים עד שיצא עשן לבן

חגית משה גאה בנבחרת הבית היהודי שלדבריה צריכה להוביל את הרשימה המאוחדת, "האיחוד הלאומי היא אחותנו הקטנה".

בני טוקר , ב' באדר תשע"ט

חגית משה
חגית משה
צילום: יונתן זינדל

חגית משה, סגנית ראש העיר ירושלים וחברה בוועדה המסדרת של הבית היהודי, מעריכה שהוועדה שדנה במינויה של האישה שתוצב במקום השלישי ברשימת הבית היהודי תקבל את ההחלטה עד לסוף השבוע הבא.

בשיחה עם ערוץ 7 מסרבת משה למסור פרטים על הנשים המועמדות: "התחייבנו חד משמעית לא לדברר את עבודת הוועדה, מדובר בדיונים ארוכים ואישיים מאוד ומשום כבודם של האנשים נכון שהדיונים יישארו בתוך כותלי הוועדה. אנחנו ממשיכים את הדיונים עד שיצא עשן לבן".

לדבריה הקריטריון שיישקל בבחירת האישה לא יהיה דווקא רמת הדתיות שלה, "נביא אישה טובה וראויה שכל אחד יוכל להרגיש שהיא מייצגת אותו. השיקול של הבאת אישה הוא שתגוון את הרשימה לגמרי על השולחן אבל זה לא השיקול היחידי. יש גם שיקולים של איכות וגם של גוון וגם של מי תוכל להיות פרלמנטרית טובה.

"אנחנו מקווים שלא תצא תקלה ואני חייבת לומר שבוועדה יש גוון גדול מאוד של קולות וכל מיני אג'נדות וההצבעות מתקיימות בצורה מופלאה, בוועדה מגוונת, ראויה, שעובדת בניקיון כפיים מטורף. אין לי אלא להצדיע לעשייה ולשעות הרבות של כל אחד מחברי הוועדה שהשקיע גם מנטאלית, גם זמן ומשאבים".

משה מוסיפה, "אנחנו מפלגה דתית לאומית ויש מנעד רחב גם בקרב הנשים, חלקן שמרניות יותר וחלקן פחות. אבל לא חייבת להיות אישה חילונית כדי שנשים פחות שמרניות יצביעו לבית היהודי. יכולה להיות אישה טובה מצוינת ופחות שמרנית ולא חייבים ללכת לקיצון. אנחנו מעורבים בכל תחום במדינה וטוב שכך''.

חגית משה דוחה את הטענות שמפלגת הבית היהודי מורכבת כעת מנציגים חרד''לים בלבד, "אני חושבת שהרשימה לא חרד"לניקית, אמרו גם שאין בה חידוש, אני מסתכלת על העשירייה הראשונה בליכוד - גם שם אין מפץ גדול. יש פרלמנטרים טובים שעובדים טוב ומקבלים פידבק חיובי.

"מוטי יוגב הוא לא חרד"לניק, הוא פרלמנטר שעבד קשה וקיבל את אמון הציבור. יצאה מין סטיגמה אבל איפה הקיצוניות שלו? עושים סטיגמה על הרב רפי, הוא רב אבל הוא גם טייס ותא"ל, אני בטוחה שברגע שהרב רפי יתחיל להיפגש עם אנשים ובוחרים כולם יכירו את העשייה המופלאה שלו. לרב רפי פרץ יש מכינה שאלפים מגיעים אליה, גם מגבעת שמואל ופתח תקווה. אומרים לנו כל הזמן שעשינו בחירה נכונה. אגב גם ברשימה של האיחוד הלאומי יש אנשים מתונים כמו מספר 2 ויש גם איש חילוני".

משה משוכנעת שהרב רפי פרץ צריך להוביל את הרשימה המאוחדת. ''אין טעם לשנות או לשים סימן שאלה, זה חד משמעי ואין בכלל ויכוח, חבל לנסות מכל מיני כיוונים וכל מיני ספינים. אני מאוד בעד האיחוד עם האיחוד הלאומי. הפיצול הזה בין שתי מפלגות שמדברות באותה שפה הוא מיותר. בכל הכבוד בצלאל ראש הרשימה של האיחוד הלאומי נבחר עם שמונים קולות, לא בפריימריז ולא במרכז.

"עדיין האיחוד הלאומי היא אחותנו הקטנה והיא אחות יקרה ואהובה. יש צוות משא ומתן ואני סומכת עליהם. אבל בכל משא ומתן צריך להיות ברור שמי שמוביל זה הבית היהודי-המפד"ל שתמשיך לעשות את מה שעשתה כל השנים".

משה מתייחסת לרכש החדש של נפתלי בנט, אלונה ברקת, "כנראה לנפתלי יש עניין לא סגור עם כדורגל, בינתיים אני רואה שהמפלגה של הימין החדש סוגרת רק עם נשים ואני אגב מאוד מעריכה ושמחה על כך".