אלונה ברקת: מאמינה בזכותנו הנצחית על ארץ ישראל

השרים בנט ושקד במסיבת עיתונאים משותפת עם אלונה ברקת: "ברוכה הבאה, 'ווינרית'. ניקח את המהפכה שעשתה בבאר שבע לכל המדינה".

ערוץ 7 , ב' באדר תשע"ט | עודכן: 18:25

ראשי מפלגת הימין החדש, נפתלי בנט ואיילת שקד, כינסו הערב (חמישי) מסיבת עיתונאים בבית סוקולוב בתל אביב, לרגל הצטרפותה של אשת העסקים אלונה ברקת למפלגה.

"ברוכה הבאה, 'ווינרית'. ניקח את המהפכה שעשתה בבאר שבע לכל המדינה", אמר בנט. "אלונה ברקת הוכיחה שמי שמוכן להתאמץ יכול להצליח בכל מקום ובכל תנאי. ברקת לימדה אותנו שעם עקשנות והתמדה אפשר להביא קבוצה ממעמקי הליגה השנייה לאלופת ישראל. אלונה גדלה באשקלון, בת ליוצאי תימן, להורים דתיים, והיא מהווה את תמצית ארץ ישראל היפה".

שרת המשפטים איילת שקד סיפרה, ''לכל אחד יש את מה שמניע אותו להיכנס לפוליטיקה. מהשיחות עם אלונה הבנתי שמה שמניע אותה זה הרצון לעשות בישראל כולה את מה שעשתה בבאר שבע, לתת הזדמנויות שוות לכל ילד, לצמצם פערים ולדחוף את הפריפריה קדימה. אנחנו רוצים שהיא תעשה את זה, אם תתנו לנו את הכח והתמיכה. אלונה ברקת היא מהפכנית חברתית ישראלית והיא פייטרית.

''אלונה ברקת היא מהפכנית חברתית בבאר שבע. בנט חולל מהפכה גדולה בחינוך ומצוינות לילדי ישראל ואני במערכת המשפט. 'ישראל חוזרת לנצח' זה הרבה מעבר לנושא הביטחוני – זו דרך חיים: מי שמעז מנצח. מי שחולם מנצח, ואלונה ברקת מצטרפת למפלגה של המעזים והחולמים", אמרה שקד.

אלונה ברקת אמרה "אני שמחה, נרגשת וכמובן מודה על ההזדמנות להצטרף לצוות מנצח של הימין החדש בראשות נפתלי ואיילת. זה צוות של חולמים ומאמינים ומצד שני עושים ומגשימים. אני יודעת שיחד נוכל לעשות דברים גדולים לטובת עם ישראל ומדינת ישראל.

''אני חייבת לשתף אתכם שכאשר איילת ונפתלי באו אלי לפני זמן קצר בהצעה להיכנס לחיים הפוליטיים הייתי מופתעת. לא תיכננתי ולא ביקשתי זאת מידם. הייתה לי התלבטות קשה – בעיקר בגלל מה שאני עושה היום. אבל ראיתי את ההזדמנות לעשות איתם שינוי חברתי, לקחת את השינוי שעשינו בבאר שבע ולהביא אותו לכלל ישראל''.

לדבריה, ההחלטה להצטרף לחיים הפוליטיים היא החלטה קשה. ''הפועל באר שבע היא מפעל חיים עבורי ,שבו הייתה לי ההזדמנות להגשים חלום של חבל ארץ שלם ולהוכיח שכל אחד יכול, בלי קשר להיכן נולד ומה נסיבות חייו. למדנו יחד שאין גבולות בפני הרצון והנחישות, ושכל חלום יכול להתגשם.

''בעיקר קשה לי מול האוהדים המדהימים של הפועל באר שבע, האנשים שלימדו אותנו מהי אהבה ללא גבול ונתינה ללא תנאי, גם ברגעים קשים של אכזבה וכישלון וגם ברגעים מדהימים של הצלחה והישג.
האוהדים האלה הובילו אותנו בדרך של צניעות ודרך ארץ, של דבקות ונחישות, דרך שאני לוקחת אתי למסע החדש''.

ברקת הדגישה כי ''ישראל צריכה תיקון חברתי. כולנו מרגישים זאת. אסור לנו להשאיר אף ילד מאחור.
אנחנו חייבים לפעול כדי שכל ילד בישראל ידע שכל חלום הוא אפשרי שכל הישג הוא בהישג יד אם רק ירצה, יאמין ויעבוד קשה. אנו כמערכת צריכים ליצר את התנאים להצלחה ולהסיר מכשולים בפניה.
עקבתי בשנים האחרונות אחרי פועלם של נפתלי ושל איילת יחד ולחוד.

''ראיתי את המפעל האדיר של נפתלי בפתיחת הדלתות לילדי הפריפריה בלימודי מתמטיקה. זה בדיוק מה שאני מאמינה בו. ראיתי את הנחישות שבה איילת עורכת מהפכה במערכת המשפט, גם מול מכשולים והתנגדויות, בצניעות, בלי התלהמות ופלגנות. זו דרכי.

''אני מאמינה בדרך הימין החדש שהיא דרכי ואמונתי. אני מאמינה בזכותנו הנצחית על ארץ ישראל ובחובתנו לעובדה ולשומרה. אני מאמינה בדרך השיתוף והחיבור של כל חלקי העם, דתיים וחילוניים, בעלי רקע שונה ומגוון, כי כולנו רקמה אנושית אחת. אני מאמינה בעבודת צוות, בשיתוף ואיחוד כוחות למען המטרה המשותפת. אני מאמינה שיחד ובאמונה ננצח במסע המשותף הזה. תודה לכולם".