הבית בו גדל היטלר
הבית בו גדל היטלר צילום: רויטרס

ממשלת אוסטריה תצטרך להעביר סכום של 1.3 מיליון יורו לבעלת הבית בו נולד אדולף היטלר, אם ברצונה לשמור את הבית בבעלותה. כך נקבע בפסיקה של בית המשפט באוסטריה, לאחר מחלוקת בין בעלת הבניין הקודמת לממשלת אוסטריה.

בשנת 2016 הודיעה ממשלת אוסטריה כי היא רוכשת את הבניין בו נולד הצורר הנאצי בעיירה בראונאו אם אין, לאחר שהבניין הפך למקום מפגש עבור ניאו נאצים שציינו בו את הולדתו של היטלר וקיימו טקסים לזכרו של הצורר הנאצי.

הממשלה האוסטרית העבירה אז סכום של 310 אלף יורו לגרלינדה פומר, בעלת הבניין שקיבלה אותו בירושה מסבה וסבתה שרכשו אותו בשנת 1913. בשנת 1972 נחתם הסכם בין ממשלת אוסטריה לבעלת הבניין בו הוחלט כי המקום יהפוך למרכז עבור אנשים עם מוגבלויות, אולם בשנת 2011 החליטה גרלינדה פומר לסיים את ההסכם.

מאז הפך הבניין למקום בו התקבצו ניאו נאצים לטקסים לזכרו של היטלר, וממשלת אוסטריה החליטה לרכוש את הבניין על מנת למנוע זאת.

בפסיקת בית המשפט האוסטרי נכתב כי "הממשלה שילמה מחיר נמוך משמעותי מערכו האמיתי של הבניין" והשופטים הורו לממשלה לשלם סכום של 1.3 מיליון יורו על מנת לשמור את הבניין בבעלותה. עורכי הדין שייצגו את ממשלת אוסטריה עדיין לא הודיעו האם יערערו על פסק הדין.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו