זירת הרצח
זירת הרצח צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

נשיא המדינה ראובן ריבלין הגיב לרצח אורי אנסבכר (19) הי"ד, בת השירות הלאומי שגופתה אותרה אמש (חמישי) בעין יעל בירושלים.

"אני שולח תנחומיי למשפחת אנסבכר ולבית תקוע כולו על מותה ללא עת של אורי ז״ל. הלב נשבר מול אבדן החיים בשיא ליבלובם והכאב גדול מנשוא. עשייתה הנדיבה של אורי למען האחר וטוב ליבה ימשיכו להאיר גם לאחר שאורהּ הגדול כבה", אמר ריבלין.

יו"ר האיחוד הלאומי ח"כ בצלאל סמוטריץ' אמר כי ''הפרטים שכן ידועים על רצח אורי אנסבכר הי"ד מציירים תמונה מזעזעת ובלתי מתקבלת על הדעת. מדינת ישראל הייתה צריכה לרעוד היום כולה ואני מקווה שצו איסור הפרסום הגורף לא הוצא רק כדי למנוע את זה".

''דם יהודי בארץ ישראל לא יכול להיות הפקר! אני שולח תנחומים מעומק הלב למשפחה. יהי זכרה ברוך", הוסיף סמוטריץ'.

יו"ר הבית היהודי, הרב רפי פרץ, אמר כי "‏הרצח אמש בירושלים מזעזע את הלב ואת הנפש. ליבי עם הוריה, משפחתה וחבריה של אורי הי"ד. סומך את ידי ומחזק את כוחות הביטחון שיביאו למעצרם של הרוצחים השפלים ולמיצוי הדין עימם. ארץ אל תכסי דמם".

ראש המועצה האזורית גוש עציון שלמה נאמן הגיב ''אורי אנסבכר ז"ל, נשמה טהורה, בת תקוע, בת גוש עציון. ילדה תמימה ממשפחה יקרה. בת שירות לאומי שהקדישה את שנותיה הצעירות והיפות לטיפול בנוער במרכז יעילים, שם יצקה משמעות ותוכן לעולמה.

"תנחומינו למשפחה, לישוב תקוע ולגוש עציון כולו. אין מילים שיוכלו לנחמם אחרי רצח כה מחריד.
אנו פונים אל המשטרה, כוחות הביטחון וכל מקבלי ההחלטות ודורשים למצות את הדין עם אותם רוצחים בני עוולה", אמר נאמן.

מרשות השירות הלאומי-אזרחי נמסר "אנו מרכינים ראש וכואבים את הרצח הטראגי והנפשע של בת השירות, אורי אנסבכר שהתנדבה במסירות במסגרת שירותה. זו הייתה שנת ההתנדבות השניה של אורי, במסגרתה ליוותה וחנכה באופן צמוד- נערים ונערות עם מוגבלויות בחברה ושימשה גורם דומיננטי ואהוב בקרב הנוער עמו עבדה ובקרב הממונים עליה".

אורי אנסבכר
צילום: באדיבות המשפחה

מוקדם יותר הותר לפרסום כי אורי אנסבכר, בת 19 מהיישוב תקוע, היא מתנדבת השירות הלאומי שנרצחה אתמול בירושלים וגופתה אותרה בעין יעל, סמוך לגן החיות התנ''כי. הלווייתה תתקיים היום בשעה 13:30 בבית העלמין ביישוב מגוריה.

אורי הי"ד היא בתם של נעאה והרב גדי אנסבכר, ואחותם של טל, תמה, דוד ושובה. היא נולדה בתקוע והתחנכה בבית הספר אח"י בישוב ובאולפנת ראש צורים בגוש עציון.

''נשמה קדושה מבקשת משמעות בעלת נפש רגישה לכל אדם ויצור, ורצון אינסופי לתיקון העולם בטוב", אמרו ההורים השכולים.

"היא הייתה בחורה חכמה וכנה, ובעלת פתיחות מחשבתית מקורית ויצירתית", תיארה מורתה של אורי באולפנת ראש צורים, "היא הייתה אהובה מאד על הסביבה והייתה בה רגישות לזולת".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו