נפרדים מאורי אנסבכר הי"ד

מאות בני אדם השתתפו (שישי) בהלוויתה של אורי אנסבכר הי"ד שנרצחה באכזריות אמש סמוך לגן החיות התנכ"י בירושלים.

נעאה, אימה של אורי ז"ל, אמרה מעל הקבר: "כבר לא תספיקי ללמוד, להתחתן ולטייל בכל המקומות שרצית. לא תצליחי להגשים את כל החלומות שכל כך רצית להגשים. אנחנו מחזירים אותך לאדמה שכל כך אהבת".

אחותה תמה ספדה לה, "אורי, אחות מדהימה שלי. זוכרת שלפני שבוע חזרנו מוקדם הביתה ואכלנו כל המשפחה. והיה שם משהו שלם, אושר. לימדת אותי להיות מאושרת, איך לצמוח מהקושי ולעזור לאחרים לצמוח. תכננו לעשות הרבה דברים ביחד. רצינו לטייל, וזה כבר לא יקרה. בשבת שעברה ישבנו ואמרתי לי שאת לא מאמינה שאמרת לי שבסוף השנה תהיי בת עשרים".

הציבור שר בכאב בהלוויתה של אורי אנסבכר הי"ד

"למדתי ממך המון, איך לכתוב, לשמוח, לבכות. היית כולך אור ועשית רק טוב. כל הזמן ניסית לתקן את עצמך וללמוד ולצמוח. אני מבטיחה לך שאני אנסה לחיות בשבילך ואני כל כך אוהבת אותך. סליחה שלפעמים לא אמרתי לך את זה. סליחה אורי".

אחיה ספד לה, "אני זוכר את השבת שאמרת לי בעיניים נוצצות בוא נצא לטיול אני צריכה להראות לך משהו. הראית לי שני עמודים ואמרנו ביניהם ולא הבנתי על מה דיברת. אמרת לי זה גן עדן והעמודים הם שערי גן עדן. אורי איזה אחות מדהימה. כל עצב הפך לשמחה הכל עם חיוך על הפנים".

אורי אנסבכר הי"ד מובאת למנוחותמאיר אליפור/TPS

ראש הממשלה בנימין נתניהו מסר את תנחומיו למשפחה, "אורי אנסבכר ז״ל נרצחה אמש באכזריות מזעזעת בירושלים. בשעה קשה זו כולנו מחבקים את משפחת אנסבכר ואת בית משפחת תקוע. כוחות הביטחון חוקרים את הרצח, אנחנו נמצא את האחראים לו ונמצה עמם את הדין".

אורי הי"ד היא בתם של נעאה והרב גדי אנסבכר, ואחותם של טל, תמה, דוד ושובה. היא נולדה בתקוע והתחנכה בבית הספר אח"י בישוב ובאולפנת ראש צורים בגוש עציון. "נשמה קדושה מבקשת משמעות בעלת נפש רגישה לכל אדם ויצור, ורצון אינסופי לתיקון העולם בטוב", אמרו ההורים השכולים.

"היא הייתה בחורה חכמה וכנה, ובעלת פתיחות מחשבתית מקורית ויצירתית", תיארה מורתה של אורי באולפנת ראש צורים, "היא הייתה אהובה מאד על הסביבה והיתה בה רגישות לזולת".