בשורה ל-1,200 עובדי "טבע" בכפר סבא

כלל עובדי המפעל שבו מיוצרת בין היתר תרופת ה"קופקסון", יקבלו תוספת שכר בגובה 2.2% עד לסוף 2019, בונוס שנתי ושיפור בתוספת הכוננות

רעות הדר , ה' באדר תשע"ט

ההסתדרות, הנהלת מפעל טבע בכפר סבא ונציגי ועד עובדי המפעל, חתמו היום (א') על הסכם קיבוצי חדש המסדיר את תנאי ההעסקה והשכר של כ-1,200 עובדיו, עד לסוף 2019.

במפעל טבע בכפר סבא מיוצרות מספר תרופות, המוכרת שבהן היא ה"קופקסון". המשא ומתן לחתימת ההסכם נערך בין הצדדים תוך שיתוף פעולה והתחשבות במצבה של טבע, מתוך מטרה לדאוג לרווחת העובדים תוך חיזוק המפעל.

בראש ההסכמות בין הצדדים נקבע כי יוארך עד לסוף 2019 תוקף ההסכם הקיבוצי הקודם שהונהג במפעל, לרבות כל זכויות העובדים ותנאי שכרם והעסקתם. לצד זאת, נקבע כי החל ממשכורת מרץ שתשולם בתחילת אפריל - ועד לסוף השנה - ייהנו כלל העובדים מתוספת שכר חודשית אחידה בגובה 2.2%. בנוסף לכך הוסכם כי במשכורת מרץ הקרוב יקבלו העובדים בונוס בגין שנת 2018.

עוד הוסדר בין היתר במסגרת ההסכם נושא תשלום תוספת הכוננות וקריאות מיוחדות, והובטח כי תקציב הרווחה המוקדש לפעילויות עובדים לא ייפגע ויישאר כפי שהיה עד חתימת ההסכם.

יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, מסר: "אני מברך את עובדי טבע, את חברי הוועד ואת כל המעורבים במו"מ מהאיגוד המקצועי ומהמרחב, על חתימת הסכם אשר יבטיח שמירה על זכויות העובדים בד בבד עם המשך החיזוק והשיקום של טבע".

יו"ר הוועד, אלירן קוזליק: "אני שמח שהגענו להבנות ולסיום הסכסוך ללא צורך בצעדים ארגוניים. שוב הוכחנו שתוך הידברות אפשר להתגבר על הפערים. אני קורא כעת לכולם, מנהלים ועובדים, לאחד כוחות ולפעול ביחד על מנת לעמוד ביעדים שמוצבים בפנינו על מנת שביחד נצעיד את אתר כפר-סבא לעתיד טוב יותר".