אמיתי: זוג קנה יער לפני הריסה והציל אותו

יש מי שמתלונן על איכות הסביבה ויש מי שפועל. זוג חובבי טבע החליט לקנות יער שעמד בפני הריסה, כיום הוא מאכלס פילים ונמרים

מתנאל ראט , ה' באדר תשע"ט

אמיתי: זוג קנה יער לפני הריסה והציל אותו-ערוץ 7
יערות הגשם- ייעלמו בעתיד?
צילום: iStock

על פי ארגוני איכות הסביבה, למעלה ממחצית השטח של יערות הגשם ברחבי העולם נהרס בעקבות פעולות אנושיות.

יערות הגשם שבעבר התפרסו על פני למעלה מ-12 אחוזים משטח כדור הארץ, כיום מכסים פחות מ-6 אחוז ממנו. אך בעוד שרוב הארגונים הירוקים מסתפקים בהאשמות כלפי הממשלה, זוג חובבי טבע החליט לפעול, והצליחו לשקם יער גשם לגמרי לבדם.

לאניל ופמלה מאלהוטרה היה חלום פשוט- לחיות בתוך יער. הזוג עבד קשה למחייתו במשך שנים, היא בתור אשת מכירות והוא בתור בנקאי, עד שלבסוף השיגו מספיק כסף על מנת להגשים את החלום. בתחילה, הזוג ניסה לקנות לעצמו חלקת יער בהימלאיה, אך מכיוון שהממשלה אוסרת על קניית אדמה בשטח העולה על 50 דונם, הם נאלצו לחפש במקום אחר.

לבסוף, לאחר חיפוש במקומות שונים, נמצא המיקום המושלם. הזוג הגיע לקודגו, איזור בדרום הודו, בשטח שהיה בעברו יער משגשג אך נהרס במשך השנים בעקבות מהלכי חקלאות כושלים. השטח הראשוני שנקנה כלל כ200 דונם, אך לאחר כמה שנים השכנים החדשים של משפחת מאלהוטרה מכרו להם את האדמות שלהם, וכך נולד מיזם "הצילו את החיות" (SAI) על שטח של כ1200 דונם.

כחלק מהמיזם, הזוג החל למפות את השטח החדש של ביתם, ולנסות לשקם את הצמחים והעצים שגדלו בו. הרוב המוחלט של השטח היה מוזנח והיער שהיה בו בעבר נכרת על ידי חברות שונות על מנת להשתמש בעצים כחומר גלם. למרות שהשכנים שלהם ראו את התכנית שלהם כחסרת סיכוי, הזוג לא אמר נואש ובמשך שנים שתל צמחים חדשים, והשקה את הקיימים.

בסוף, גם הפילים חזרו
צילום: iStock

לאחר זמן, התוצאות התחילו להיראות בשטח. בתחילה הגיעו ליער החרקים והחיות הקטנות, לאחריהם התחילו לגדול העצים, ולבסוף חזרו גם הקופים והפילים. כיום, לאחר עשרים שנות פעילות, היער הפך לביתם של למעלה מ200 זנים של חיות שונות, ותהליך בירוא היערות שהחל בו נפסק לחלוטין. המיזם עוקב אחרי התפתחות היער על ידי פריסת מצלמות רבות בין העצים, שמתעדות את פעילות בעלי החיים שעברו לגור ביער החדש-ישן.

פמלה מסכמת את החוויה, ואומרת שהסיפוק וההנאה שהיא מרגישה כאשר היא הולכת בשבילים שבין העצים, לא משתווה לאף דבר שהיה לה בחיים. פמלה ואניל מבקרים את חוסר הפעילות של רוב הארגונים לאיכות הסביבה, שמסתפקים בביקורת על הממשלה במקום לפעול בעצמם. הם מקווים שהפעילות שלהם תעודד צעירים נוספים להשקיע במיזמים שיעשו פעולות אקטיביות לשמירה על יערות הגשם, במקום להתלונן.רוצים עוד? כתבות חדשות כל יום בנוער ערוץ 7- המקום בשבילכם!