ההורים והמרכזות באירוע
ההורים והמרכזות באירועצילום: יחצ

הורי המרכזות של סניפי תנועת הנוער עזרא התכנסו הערב (ראשון) במרכז חיבה בירושלים, נפגשו עם הנהלת התנועה ונהנו ממופע של היוצרת צביה מרגליות.

במהלך האירוע ביקשה "עזרא" להודות לבנות השירות הלאומי על המאמץ הגדול שהן עושות לאורך השנה.

מזכ"ל התנועה שאול דה מלאך בירך את המרכזות: "הן הלב הפועם של התנועה שלנו ולכן אנחנו אומרים תודה היום גם להורים שגידלו את הבנות והחדירו בהן ערכים של נתינה, חינוך ומסירות. הבנות עושות בסניפים עבודת קודש סביב השעון ומגיע להן תודה גדולה.

"מה שאנחנו מנסים לעשות הערב, זה לספר ולשתף אתכם בעשייה ובהצלחה שלכם. כשבנות השירות מובילות את סניפי התנועה אני חושב שיש לזה בשורה לא רק לחניכים שלנו ולא רק למרכזות אלא בשורה שהיא רחבה הרבה מעבר לכך, יש כאן בשורה לאנושות כולה – אנחנו כעם וכמדינה יודעים לא רק לייצר את הצבא הכי חזק בעולם, אלא את החינוך הכי עמוק".

דה מלאך הוסיף כי "אין עוד היום תפקיד מקביל בו ניתנת לנערה או נער בגילאים הללו כל כך הרבה סמכות ואחריות. אנו מבינים את הזכות והאחריות שבכך, ועמלים קשה מאוד ביצירת מסגרות תומכות ומלוות שיאפשרו למרכזות הסניפים להצליח במשימה המורכבת על הצד הטוב ביותר. באופן בו הן מובילות את התחום ישנה אמירה ערכית לכלל אגודות השירות - תנו לבנות השירות להצליח, הציבו להן אתגרים והם יראו לכולנו כי השמים הם הגבול".

חן איזנבך, מקימת ומרכזת סניף גדרה, אמרה "ערב זה הוא ערב תודה למרכזות, אבל בעיקר להורים שלנו. כל העשיה שלנו מתחילה ונגמרת בהם. לאורך כל הדרך הם מלווים ותומכים בנו ובזכותם העשייה שלנו משמעותית כמו שהיא יכולה להיות. לאורך כל תקופת השירות אני מרבה להתייעץ עם הורי, דרכם אני בונה את הערכים אותם אני רוצה להעביר לדור הבא".