איבדנו שתי נשמות יקרות

רוחמה רוזן ורחל גוטמן שנהרגו בתאונת האוטובוס בכביש 443 הובאו למנוחות. "זה אסון של כל העיר שלנו''

רעות הדר , ו' באדר תשע"ט

אלף בני אדם השתתפו אמש (ראשון) במסע ההלוויה של רוחמה רוזן בת ה-27 ורחל גוטמן בת ה-23, שתי הנשים החרדיות ממודיעין עילית שנהרגו בתאונת האוטובוס בכביש 443.

מסע ההלוויה יצא ממודיעין עילית והסתיים בירושלים. הרב מאיר כסלר, רבה של מודיעין עילית, ספד "קריאות הלב הומות בהתרגשות. הלב לא נרגע מקולות שופר שאנחנו שומעים. מהשמיים תובעים מאיתנו לתקן את דרכנו ולפשפש במעשינו. תתארו לכם את האוטובוס הזה שהוא מתהפך, איזה צווחות ובכי היו שם באותם רגעים.

"איבדנו שתי נשמות יקרות. זה אסון של כל העיר שלנו. האוטובוס הזה נוסע מתחילת העיר ועד סופה. כל החוגים מכל העדות היו באסון הגדול הזה", אמר הרב וכסלר.

הלל גוטמן, בעלה של רחל ז''ל, ספד לה: "רחלי, צדיקה. כמה מתאים לך לשבת באוטובוס על יד בחורה בעלת צרכים מיוחדים, מי שמכיר אותה, הייתי הולך איתה ביישוב מתתיהו על יד בחור בעל צרכים מיוחדים, כל פעם היא הייתה אומרת לו 'שלום', ואמרה 'יש פה נשמה', 'יש פה מישהו'".

''כל מגמתה היה שאני אלמד תורה, שאני אהיה ראש ישיבה, שאני אעמיד תלמידים, לא היה לה ערך לשום דבר אחר מלבד לתורה", המשיך הבעל את הספדו.

"מי כמוני יודע כמה אמונה היא החדירה לי, היא חיזקה אותי. צריך ללמוד ממך רחלי את עבודת המידות. כזאת צדיקה, במצבים נפשיים קשים מאוד היא הייתה אומרת לי: 'זה מה שה' רוצה, אז זה מה שטוב, אני יודעת'. היא לא הייתה מתלוננת", סיפר הבעל ודבריו צוטטו באתר החרדי ''כיכר השבת''.

מחקירת התאונה עולה כי האוטובוס התהפך לאחר שפגע ברכב פרטי שעצר בצד הדרך כדי לסייע בתאונת דרכים אחרת. נהג האוטובוס ונהג הרכב הפרטי זומנו לחקירה במשטרה תחת אזהרה, שתיערך בצהריים.

בתאונה נהרגו שתי נשים ונפצעו 51 בני אדם. שלושה מהם במצב קשה, שבעה במצב בינוני והיתר במצב קל. מרבית הפצועים קל שוחררו מבתי החולים.

בראמדיק מד"א פאדי דקידק שהגיע בניידת טיפול נמרץ לזירת התאונה, תיאר "כשהגענו המראה היה מזעזע, ראינו אוטובוס הפוך על צידו על מעקה הבטיחות בצד הכביש. הייתה המולה גדולה, חלק מנוסעי האוטובוס יצאו עצמאית וחלקם בעזרת פראמדיקים שלנו וחיילים שנקלעו למקום.

''כוחות הכיבוי שהגיעו מהר למקום סייעו לנו לחלץ את שאר הנפגעים, כששתי נשים, אחת בשנות ה-50 והשניה כבת 30 נלכדו בחלקו האמצעי של האוטובוס. תוך החילוץ המורכב והממושך נכנסנו לאוטובוס וביצענו בהן בדיקות רפואיות, הן היו ללא סימני חיים, המשכנו לבצע סריקה באוטובוס ומלבד אותן 2 נשים כולם חולצו ויצאו החוצה, בין הפצועים הייתה תינוקת כבת שנה, היא הייתה בהכרה מלאה וסבלה מחבלה בראשה, תוך טיפול רפואי פינינו אותה לבית החולים כשמצבה קל.

''3 גברים היו בהכרה מלאה וסבלו מפציעות קשות בפלג גופן העליון, שאר הנפגעים ישבו בצד הכביש והכוחות שלנו ביצעו מיון ראשוני והעניקו להם טיפול רפואי ולאחר מכן פינינו אותם לבתי החולים", סיפר דקידק.