יתמודד? בלומברג
יתמודד? בלומברגפלאש 90

מייקל בלומברג, ראש עיריית ניו יורק לשעבר ואיש עסקים מצליח, הודיע כי הוא שוקל להתמודד לנשיאות ארה"ב בבחירות הקרובות ב-2020, לאחר שלפני כחצי שנה הצטרף רשמית למפלגה הדמוקרטית.

רוב שנותיו היה בלומברג חבר המפלגה הדמוקרטית. ב-2001 התמודד מטעם המפלגה הרפובליקנית והחליף את רודולף ג'וליאני בראשות עיריית ניו יורק. ב-2005 הוא נבחר לתקופת כהונה שניה.

באמצע הקדנציה פרש מהמפלגה הרפובליקנית והפך לעצמאי פוליטית וב־2009 נבחר לתקופת כהונה שלישית בראשות העיר, כשבמשך 12 שנות כהונתו בתפקיד ראש עיריית ניו יורק, הסתפק במשכורת בסך דולר אחד בשנה. בלומברג נחשב לאחד מהיהודים העשירים בעולם.

בלומברג בן ה־73, מייסד חברת המידע הפיננסי הנושאת את שמו ובעל הון המוערך ב־37 מיליארד דולר, כבר שקל בעבר התמודדות לנשיאות, אך לא הגיש מעולם את מועמדותו. לפי דיווח ב'ניו יורק טיימס', הוא מוכן להוציא מיליארד דולר מכיסו על המירוץ.

לפני כחצי שנה אמר כי שמונה שנים לאחר שעזב את המפלגה הדמוקרטית, הוא חוזר לשורותיה. בהודעה שפרסם כשהצטרף למפלגה הדמוקרטית אמר "היום נרשמתי מחדש למפלגה הדמוקרטית, בה הייתי חבר מרבית חיי". בלומברג אף נימק את הצטרפותו המחודשת מאחר ו"אנחנו זקוקים לדמוקרטים, כדי לספק את האיזונים והבלמים שלהם".

בלומברג איננו היהודי המיליארדר היחיד במירוץ, אם אכן יבחר להתמודד. האוורד שולץ, מנכ״ל רשת הבתי קפה לשעבר, הודיע לפני Starbucks כשבוע כי הוא שוקל להתמודד לנשיאות.