ארקיע
ארקיעצילום: משה שי, פלאש 90

חברת התעופה ''ארקיע'' הודיעה היום (שני) כי תפעיל טיסות ישירות לגואה ולקוצ'ין החל מחודש ספטמבר הקרוב.

מחירי כרטיסי טיסה לקוצ'ין יחלו ב-500 דולר ומחירי טיסות לגואה יחלו ב-600 דולר. משך הטיסה יעמוד על שבע שעות לכיוון. הנוסעים יוכלו לרכוש כרטיסים החל מה-24 במרץ.

הטיסות יתבצעו במטוסי ה-Airbus 321neoLR שכוללים 220 מושבי עור. במטוס מותקנת מערכת אינטרנט וכן מערכת בידור המשדרת תכנים של חברת HOT למכשירים האישיים של הנוסע.

מנכ"ל קבוצת ארקיע ניר דגן אמר כי "הודו, מדינת קרלה והיעדים שבחרנו לפתוח היו זה שנים חלום של ישראלים משלל גווני הקשת התיירותית. שילוב של טבע, מסורת יהודית, חופים לבנים, מסיבות וחופש באתרי נופש מפנקים. אנו גאים להפעיל את הדור החדיש ביותר של מטוסי הנוסעים לטובת לקוחותינו ולאפשר סוף סוף גישה ישירה ליעדים מועדפים ובמחירים שווים לכל נפש".

שר התחבורה והמודיעין, ישראל כץ, אמר כי פתיחת קו טיסה של ארקיע להודו מאפשרת תחרות על כיס הצרכן, כאשר ארקיע מצטרפת לחברות תעופה נוספות למזרח כמו קתאי פסיפיק, אייר אינדיאה ועוד.

כניסתה של חברת ארקיע לתחרות בקו להודו מבוצעת במסגרת רפורמת השמיים הפתוחים ותביא לגידול משמעותי במספר הנוסעים ולהוזלה של תעריפי הטיסה.

השר כץ הוסיף כי "הודו היא אחד היעדים המועדפים כיום על הנוסעים הישראלים והצטרפותה של ארקיע כמוביל נקוב בקו, מרחיבה את התחרות בשוק התעופה ומוזילה את המחירים לצרכן. הסכם השמיים הפתוחים הוא אחד המהפכות הצרכניות החברתיות הגדולות של השנים האחרונות, ממנה מרוויח הציבור בישראל".