מאושפז להשגחה. ד"ר קורין
מאושפז להשגחה. ד"ר קוריןצילום: משרד דוברת הלל יפה

ד"ר אלכסנדר קורין, רופא מוערך במרכז הרפואי הלל יפה, שמונה לא מזמן למנהל יחידת הטראומה, קיבל את חייו מתנה מעמיתיו למקצוע בבית החולים.

לאחר שאיבד את הכרתו במחלקה הובהל ד"ר קורין לחדר צנתורים במערך הלב של "הלל יפה", שם עבר צנתור דחוף, והוא מאושפז כעת ביחידה לטיפול נמרץ לב.

האירוע קרה ביום חמישי האחרון בעת שד"ר אלכסנדר קורין סיים משמרת עמוסה כחלק מחייו של כירורג ובמיוחד כירורג טראומה.

ד"ר יונס ערוואה, הכירורג ששהה עימו בחדר, חזה בעמיתו מאבד באופן פתאומי את הכרתו. האחרון התעשת, הזעיק את עמיתיו למחלקה, שביצעו בו עיסוי לב, העריכו נכונה את מצבו הקריטי, נעזרו במכשיר דפיברילטור, ובכך הצילו את חייו.

ד"ר קורין הועבר בבהילות לחדר צנתורים בהיותו מונשם ומורדם, שם צונתר על ידי ד"ר אהרון פרימרמן, מנהל יחידת צנתורים. ביום המחרת הוא התעורר, כשאינו סובל נזק קרדיולוגי או נוירולוגי כלשהו.

ד"ר קורין מספר, שמעולם לא סבל מליבו, ולכן הסיבה להתמוטטות הפתאומית אינה ברורה לחלוטין, למעט, "עומס רגיל" של עבודה, כפי שהוא מתאר. "אלו הם חיי כירורג, תמיד עמוס", הוא מסכם בחיוך ומודה לעמיתיו ועל מזלו הרב.

ד"ר אהרון פרימרמן, שבדק את ד"ר קורין היום בבוקר במחלקה מסביר כי כפי הנראה מדובר היה בהפרעת קצב חריפה, אך ד"ר קורין עדיין נמצא בבירור ובהשגחה, ובעיקר זקוק כרגע למנוחה, לאור האירוע החריג שעבר.