'הפרוטוקלים של הקלפי - מדויקים'

יו"ר סניף הליכוד בהר חברון דוחה את הטענות על אי סדרים, "מישהו שלח נתונים חלקיים של הקלפי".

בני טוקר , ו' באדר תשע"ט

פריימריז בליכוד
פריימריז בליכוד
צילום: Gili Yaari/Flash90

יו"ר סניף הליכוד בהר חברון, אלון קרקובסקי, דוחה את טענות מבקר הליכוד על אי סדרים בבחירות המוקדמות.

בראיון לערוץ 7 אומר קרקובסקי כי הנתון שפרסם המבקר לפיו בקלפי של המועצה האזורית הר חברון, השר להגנת הסביבה זאב אלקין זכה ל-75 קולות בעוד שמספר המצביעים עמד על 67 בני אדם בלבד לא מתבסס על הפרוטוקול החתום.

״הנתונים שפורסמו בכלי התקשורת שגויים מיסודם. הקלפי בהר חברון התנהלה תחת פיקוח קפדני של עו"ד, סדרנים וצוותי קלפי. לכל אורך היום עבר הליך ההצבעה באופן מופתי וכך גם ספירת הקולות. בהר חברון ישנם 274 בעלי זכות בחירה בפריימריז. בפועל הצביעו בקלפי עצמה בהר חברון 151 איש.

"בנוסף הצביעו עוד 59 תושבים בקלפי מחוץ להר חברון. סה״כ הצביעו 210 בעלי זכות בחירה, שהם 77% מבעלי זכות הבחירה, אחד המקומות המובילים באחוזי ההצבעה ביו״ש השר זאב אלקין שקיבל בהר חברון 138 קולות״.

לדבריו בסוף היום הזינה ועדת הקלפי את הנתונים מהפרוטוקולים החתומים והתוצאות לא תואמות את מה שפורסם, "בפרוטוקולים החתומים רואים שהיו 151 הצבעות, כנראה מישהו שלח בוואטסאפ דף אקסל מתוך ארבעה דפים כך שהנתונים מתבססים על 25 אחוז מהידע. מי שרוצה מוזמן לבקש ואני אשלח לו את כל הפרוטוקול של הקלפי. עד כה אף אחד לא פנה אליי והכול כרגע זה שיח תקשורתי בלבד".

קרקובסקי מקווה שהפריימריז בליכוד לא יוכתמו, "לאור העובדה שרואים שיש בלבול בכמה מקומות ורואים פערים גדולים. אז לטובת ניקיון התהליך ראוי לפתוח מחדש ולספור את הנתונים. אצלנו בהר חברון זו הייתה הצלחה כבירה וראינו עלייה של 150 אחוז במספר המצביעים לעומת הפעם הקודמת. אנחנו גם מרוצים מהרשימה שנבחרה שהיא רשימה מכובדת וראויה. נבחרי ציבור שעבדו קשה לטובת האזרחים קיבלו אמון מחודש".