פעם שלישית גביע. פעמיים נפגשו בעונה שעברה הפועל חולון והפועל ירושלים בשלב חצי גמר - בגביע המדינה ובפיינל-פור הליגה, פעמיים זה נגמר בניצחון של הסגולים מחולון על האדומים מהבירה.

הערב (שני) שוב נפגשו השתיים, שוב בשלב חצי גמר גביע המדינה בכדורסל, רק שהפעם ידם של הירושלמים הייתה על העליונה כשאלה הביסו בקלילות את החולונים מחזיקי הגביע מאשתקד, באולמם הביתי בתוצאה 77:91.

האדומים מהבירה הגיעו למשחק הערב כשהם פייבוריטים ברורים לניצחון ואף זכיה בגביע, הן בשל היכולת שהשתפרה במשחקים האחרונים בליגה ובאירופה, ובעיקר בשל העובדה כי משחקי הגביע המכריעים - חצי הגמר והגמר, נערכים באולמם הביתי שבבירה, מקום בו הפסידו מעטים ספורות בלבד העונה, בליגה ובאירופה.

אחרי שבשנים עברו, יתרון הבייתיות לא רק שלא עזר, אלא אף היה גורם מכשיל עבורם כשהפסידו פעמיים בגמר הגביע למכבי ת"א ב-2015 ו-2017, הערב חזר היכל הפיס ארנה להיות מצבר של ממש עבור הירושלמים כשאלה הביסו בקלות את מחזיקת הגביע מחולון תוך תצוגת עידוד וכדורסל על הפרקט מהיפות שראינו השנה.

ככל שנקפו הדקות עלו הירושלמים והגדילו את יתרונם - אחרי 10 דקות ראשונות הובילו ב-5, עם 20:25, במחצית הובילו כבר ב-10 עם 38:48, וברבע השלישי הגדילו את ההפרש לכמעט 20 נקודות יתרון - 58:75.

הרבע האחרון היה כבר לפרוטוקול בלבד, כשגם ריצת 7:0 של חולון לא הצליחה למזער נזקים. בסיום, מחזיקת הגביע מודחת מהמפעל וירושלים מעפילה לגמר גביע שלישי באולמה הביתי - האם הפעם זה ייגמר בזכיה?

כעת תחכה לירושלמים בגמר הגביע שיתקיים ביום חמישי הקרוב, מכבי ראשון לציון. בפעם האחרונה שהשתיים נפגשו בגמר בהיכל הפיס ארנה שבבירה, זה נגמר עם תואר היסטורי עבור הכתומים מעיר היין - כשאלה זכו באליפות המדינה בכדורסל ב-2016. איך זה ייגמר הפעם?

קלעו להפועל ירושלים: ג'ייקובן בראון 22, ג'יימס פלדין 21, טיישון תומאס 14, תמיר בלאט 11, ג'וש אוונס 8, יוגב אוחיון 6, בר טימור 4, דאשון באטלר 3, ליאור אליהו 2.

להפועל חולון: קורי וולדן 15, גיא פניני 13, שלומי הרוש 11, דריון אטקינס 10, טי ג'יי קליין 8, דקוואן ג'ונס 8, עמית שמחון 6, סקוטי ריינולדס 4, שון ג'ונס 2.