אלקין: הבחירות עלולות להסתיים באסון

השר זאב אלקין קורא בכנס ירושלים למפלגות הימין להתאחד על מנת לא להפסיד מנדטים לשמאל ומתחייב לפנות לאחר הבחירות קודם לציבור הדתי.

ערוץ 7 , ז' באדר תשע"ט

"אני מוטרד מהסדר החדש שהליכודניקים החדשים עשו בפריימריז האחרונים", אמר השר אלקין הבוקר (שלישי) בכנס ירושלים.

"הליכוד היה במשך השנים האחרונות בנטייה ימינה וראו את זה באחד מכינוסי המרכז בעבר, באותן שנים. הליכודניקים החדשים הביאו לקלפי לא פחות מ‎־5,400 איש ותשוו את זה למספר המצביעים ותבינו מה מדאיג אותי".

"אבל בסופו של דבר הממשלה תמיד מתיישרת לפי הליכוד. כך שצריכים להשקיע הרבה מאוד כדי להבטיח שהליכוד יהיה חזק וימני. אני לא מסכים עם הטענה שלא הצלחנו לבצע בכלל שינויים. הצלחנו פה ושם לשנות וכרגע יותר במישור הפרסונאלי. אבל שימו לב מה קרה מעל שישים חברי כנסת תומכים ברפורמות משמעותיות במערכת המשפטית", אמר אלקין.

"זה שלא הצלחנו ליישם את זה בפועל זה בגלל מפלגה אחת שקוראים לה כולנו והיא התנגדה ולנו לא היה רוב. עמדנו על 58 חברי כנסת, היינו מאוד קרובים לרוב. העובדה שהבג"ץ לוקח לעצמו כוח, היא באשמתנו. אנחנו חייבים לשנות את המצב הזה אבל 90-95% מהבתים שהיו אמורים להיהרס בהתאם למדיניות המשפטית, כבר לא ייהרסו וזו כבר הצלחה.

להבדיל ממה שיש שאומרים, עדיין לא הצלחנו בבחירות ולא ניצחנו עדיין. הקביעה לפיה הגוש הימני ניצח אינה נכונה. אם לא תהיה התאחדות בין מפלגות הימין ואם לא נצליח להביא את הליכוד למספר מנדטים גבוה מול המפלגה שמתחרה בנתניהו בצד השמאל, הבחירות הללו עלולות להסתיים באסון".

אלקין אמר עוד "הרבה מאוד דתיים לאומיים מצביעים לליכוד ויש גם עלייה במספר הנציגים של הציבור הדתי בליכוד. הבטחנו שנקים ממשלה עם הציבור הדתי וזו הייתה ההחלטה מהרגע הראשון – לאחד את כל המפלגות של המחנה הלאומי בממשלה אחת. גם בבחירות הללו הגישה של נתניהו היא שקודם כל אנחנו מקימים ממשלה ימנית ואח"כ נראה מי עוד יצטרף".