אלי ישי: הבחירות לא יכריעו את גורלו של נתניהו, אלא את זה של בנט

"אני מקווה שכולם יגלו אחריות ויוותרו אולי על כיסא אחד או שניים ובסופו של דבר ישמרו על מחנה הימין", אמר השר לשעבר בכנס ירושלים.

ערוץ 7 , ז' באדר תשע"ט

אלי ישי בכנס ירושלים
אלי ישי בכנס ירושלים
צילום: מירי שמעונוביץ

יו"ר 'יחד' אלי ישי התייחס אחר הצהריים (שלישי) בכנס ירושלים למערכת הבחירות, להקמת מפלגת "הימין החדש" בראשותו של נפתלי בנט ולגוש הימין כולו.

"תרשו לי להרגיע אתכם: הבחירות הללו לא יכריעו את גורלו של נתניהו, אלא את זה של בנט. השאלה היא מה יקרה אחרי הבחירות הללו, מה יעלה בגורלו של מחנה הימין".

"ההערכות הן כי כמות המנדטים שיכולות להניב מפלגות הימין נעה סביב שמונה‏ עשר מנדטים, יחד עם נפתלי בנט מהימין החדש. אני מקווה שכולם יגלו אחריות ויוותרו אולי על כיסא אחד או שניים ובסופו של דבר ישמרו על מחנה הימין ויגדילו את החוזק והעוצמה של הגוש כולו".

"אני גם מאמין שגוש ימין גדול, יחזק את הממשלה, ייצב אותה ויבטיח שהיא אכן תפעל בהתאם לאידיאולוגיה של הימין. זה יהיה קשה לביצוע עם גנץ ולפיד בקואליציה אבל ניתן יהיה לעשות זאת עם כל מפלגות הימין.

עובדה היא שבממשלה הזו שהייתה הימנית ביותר, עדיין הייתה הקפאה, וזו הממשלה שהייתה לה את הממשל הכי אוהד בוושינגטון. לכן חייבים לעשות הכל על מנת לאחד את מחנה הימין ולהביא כמה שיותר מנדטים".