אלקין מזהיר: תקציב המוסדות הדתיים - בסכנה

השר להגנת הסביבה התריע כי מאות מליוני שקלים מדי שנה עלולים שלא להגיע למוסדות בשל היעלמות הייצוג הפוליטי של הציונות הדתית.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ז' באדר תשע"ט

השר להגנת הסביבה זאב אלקין מזהיר כי התקציבים השנתיים למוסדות החינוך של הציונות הדתית יהיו בסכנה אם מפלגות הימין הקטנות לא יתאחדו לרשימה אחת.

אלקין נאם בכנס ה-8 למנהלי המוסדות בציבור הדתי שהתקיים בים המלח, ואמר ''אני רוצה לשתף אתכם בדאגתי לאתגר הגדול של הציבור הדתי. זה לא סוד שחלק גדול מאוד מהארגונים של העשייה החינוכית והחברתית כאן לא קיבלו עוגן קבוע של תקציב וזו שגיאה היסטורית.

"כל מערכת החינוך התיכונית של המגזר הדתי תלויה בתקציבים קואליציוניים שבכל שנה באים מבחוץ ולא מעוגנים בתקציב משרד החינוך. אם התקציב לא מגיע כל המערכת יכולה לקרוס ואי אפשר להפיל את הנטל על הורי התלמידים''.

אלקין ציין כי גם ישיבות ההסדר, הגרעינים התורניים ומוסדות תורניים תלויים בתקציבים הללו והגיעה העת להכניס אותם לבסיסי התקציב של משרדי הממשלה.

''אני רוצה לשים בפניכם את הבעיה והאתגר", אמר אלקין והדגיש כי במאות מליוני שקלים מדי שנה עלולים להיעלם בשל היעלמות הייצוג הפוליטי של הציונות הדתית בכנסת.

"לאחר הבחירות הקרובות המציאות תהיה קשה יותר. הגיע הזמן לשנות את המציאות הזאת ולסדר אותה בתוך תקציב המדינה. אסור לחכות לאחר הבחירות אלא לחייב את הפוליטיקאים עכשיו שיסדרו את תקציב מוסדות החינוך הדתי ולהקים צוות בנושא שיפעל לתקציב מסודר", אמר אלקין.

הכנס ה-8 למנהלי המוסדות בציבור הדתי מתקיים בים המלח בהפקת משרד הפרסום אשחר&more וחברת גרופ-קנה הכל.