מנהלי מוסדות הציונות הדתית ירדו לים המלח

נפתח הכנס ה-8 למנהלי מוסדות הציונות הדתית שמתקיים השנה בסימן "ערכים של חדשנות''.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ז' באדר תשע"ט

הכנס ה-8 למנהלי מוסדות הציונות הדתית בים המלח נפתח הערב (שלישי) בהשתתפות מאות מנהלי ארגונים, מוסדות ועמותות מכל רחבי הארץ.

הכנס, שיימשך שלושה ימים, מתקיים השנה בסימן "ערכים של חדשנות" ויציג תהליכי עבודה, תמורות ושינויים בעולם העסקי, וכן יחשוף מהלכים שיווקים יוצאי דופן בשוק הישראלי מפי מיטב המרצים והמומחים, במטרה להקנות כלים לניהול נכון במוסדות וארגונים בציונות הדתית, תוך הנאה מפעילויות מהנות ומגבשות.

את הכנס פתח בדברים מנכ"ל חברת גרופ קנה הכל, בניה פרידמן, שהתייחס לכנס ולמשמעותו במגזר הדתי לאומי: "זכות גדולה להפיק כנס שכזה למנהלי מוסדות הציונות הדתית, בו נעניק למשתתפים כלים לניהול תוך חופשה מרעננת ובריאה. אנו מאמינים כי הבשורה של מקצועיות ולמידה מתמדת הינם בסיס ההצלחה לעוד שנים של פעילות למען עתיד ילדנו".

מיכאל אדרי, מנכ"ל משרד הפרסום אשחר&more שמפיק את הכנס, אמר "אנו שמחים ומתרגשים בכל פעם מחדש לנוכח ההיענות המרשימה של מנהלי מוסדות וארגונים, חברי כנסת ואישי ציבור, שמגיעים לשלושה ימים משמעותיים וחווייתיים כאחד. זכות עבורנו להפיק ולקחת חלק פעיל בכנס חשוב זה".

אדרי מוסיף כי "הדבר מעודד אותנו להמשיך ולקחת חלק מרכזי ומשמעותי בתהליך הצמיחה שחווה הציונות הדתית, ולהביא לקדמת הבמה את הנושאים העומדים על סדר היום בצורה ערכית ומקצועית".

השר להגנת הסביבה זאב אלקין שהתארח בכנס המנהלים, הזהיר כי התקציבים השנתיים למוסדות החינוך של הציונות הדתית יהיו בסכנה אם מפלגות הימין הקטנות לא יתאחדו לרשימה אחת.

אלקין נאם בכנס ה-8 למנהלי המוסדות בציבור הדתי שהתקיים בים המלח, ואמר ''אני רוצה לשתף אתכם בדאגתי לאתגר הגדול של הציבור הדתי. זה לא סוד שחלק גדול מאוד מהארגונים של העשייה החינוכית והחברתית כאן לא קיבלו עוגן קבוע של תקציב וזו שגיאה היסטורית.

"כל מערכת החינוך התיכונית של המגזר הדתי תלויה בתקציבים קואליציוניים שבכל שנה באים מבחוץ ולא מעוגנים בתקציב משרד החינוך. אם התקציב לא מגיע כל המערכת יכולה לקרוס ואי אפשר להפיל את הנטל על הורי התלמידים''.

אלקין ציין כי גם ישיבות ההסדר, הגרעינים התורניים ומוסדות תורניים תלויים בתקציבים הללו והגיעה העת להכניס אותם לבסיסי התקציב של משרדי הממשלה.

''אני רוצה לשים בפניכם את הבעיה והאתגר", אמר אלקין והדגיש כי במאות מליוני שקלים מדי שנה עלולים להיעלם בשל היעלמות הייצוג הפוליטי של הציונות הדתית בכנסת.

"לאחר הבחירות הקרובות המציאות תהיה קשה יותר. הגיע הזמן לשנות את המציאות הזאת ולסדר אותה בתוך תקציב המדינה. אסור לחכות לאחר הבחירות אלא לחייב את הפוליטיקאים עכשיו שיסדרו את תקציב מוסדות החינוך הדתי ולהקים צוות בנושא שיפעל לתקציב מסודר", אמר אלקין.טוען....