משה יעלון:
''אין סיכוי לשלום, רוב העם זז ימינה"

שר הביטחון לשעבר שהצטרף לבני גנץ מקווה שמפלגה נוספת תחבור אליהם. "אני חסמתי את תוכנית קרי לפינוי יישובים בבקעה''.

ערוץ 7 , ז' באדר תשע"ט

שר הביטחון לשעבר משה יעלון שהצטרף עם מפלגת תל''ם למפלגת ''חוסן לישראל'' של בני גנץ, תוקף את ממשלת נתניהו ומסביר מדוע חבר למפלגה שחלק מחבריה שייכים למחנה השמאל.

"הנבואה ניתנה לשוטים אבל אנחנו פועלים כדי להיות רשימה מובילה", אמר יעלון בכנס ירושלים כאשר נשאל כמה מנדטים תקבל מפלגת חוסן לישראל. ''כרגע הרשימה מבוססת על שתי מפלגות, חוסן לישראל ותל"ם, וייתכן שעד ה־21 בחודש אולי ייחתם הסכם עם עוד מפלגה. המטרה שלנו היא כמובן להקים ממשלה".

לדבריו, לשר הביטחון ישנה השפעה גדולה על התנהלות צה''ל והפעילות הצבאית: "יש כאלה שמטעמים שלהם מעדיפים להסתתר מאחורי הצבא לצורך פוליטי. יש כאלה שמסירים את מסווה העמימות לצרכים פוליטיים ומביאים עלינו כרטיס צהוב מהרוסים ומאלצים את האיראנים ואת הסורים להגיב".

יעלון תקף שרים בממשלה שלדעתו מסכנים את ביטחון המדינה בכך שהם מדליפים מישיבות הקבינט: "הקבינט מאז שנת 2013 ועד עכשיו זה משהו שלא אמור להיות. ראש הממשלה צריך להוציא את השרים שבהתנהגותם פוגעים בביטחון המדינה".

לשאלה איך הוא יושב באותה מפלגה עם בני גנץ למרות ההבדלים בינהם השיב יעלון: "אני לא חותר לשלום? אני מת שיהיה שלום ומי שלמוד מלחמות שואף לשלום. האם יש סיכוי שיהיה שלום? אין סיכוי. עמדתי גם נגד ההתנתקות ונגד הסכמי אוסלו. בני גנץ לא נמצא במקום אחר. הוויכוח בין ימין ושמאל במגרש הפוליטי הוא לא בדברים הללו. רוב העם זז ימינה. אף אחד לא חושב שיש מקום לעוד שטחים תמורת שלום. ולכן זה לא הוויכוח היום".

"כאן הסיפור הוא על הממלכתיות וכאן אין ביני ובין בני שום ויכוח", הסביר יעלון. ''זה שאני אמרתי שלעולם לא אשב עם נתניהו בין אם יש כתב אישום ובין אם לא, וגנץ אמר שהוא יישב עם נתניהו אם לא יוגש כתב אישום, זו דווקא סיבה טובה לכך שננצח בבחירות וכך לא נתווכח", אמר יעלון.

יעלון הרגיע את מצביעי הימין החוששים מעסקת המאה של נשיא ארה"ב: "אם טראמפ יגיש תוכנית ובה פינוי ישובים אזכיר לכם מי נשכב על הגדר כדי לחסום את התוכנית שהגיש קרי בזמנו. אני חסמתי את התוכנית הזו ואת הפסקת פעילות צה"ל ביהודה ושומרון. גם גנץ מבין את זה. הוא הרי היה רמטכ"ל, מה אתם חושבים? שהוא לא מבין את ההשלכות הביטחוניות של הדבר הזה? אין מה לעסוק עוד בעניינים הללו כהבדלים בין ימין לשמאל כי אין הבדלים בנושאים הללו".

יעלון רואה בעסקת שחרור גלעד שליט, לה התנגד, את הסיבה לחטיפת חיילים והחזקת גופותיהם: "נושא הנעדרים הוא נושא כאוב מאוד ואני הצבעתי נגד שחרור האסירים. אני מזכיר לכם שסגן הדר גולדין הוא בן משפחתי. האמון בין המשפחות וראש הממשלה נשבר כי לא קיימו את ההבטחות שנתנו להן. לדעתי מה שצריך לעשות הוא להפוך את החזקת הגופות לנטל עבור חמאס במקום נכס".