התשובה למחבלים: שגשוג שדרות

ראש עיריית שדרות, אלון דוידי, מגנה בשיחה עם ערוץ 7 את הצדקת ההתנתקות מצד אבי גבאי ובני גנץ ומספר על השיפור במצב הביטחוני בדרום.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ח' באדר תשע"ט

ראש עיריית שדרות, אלון דוידי, זועם על האמירה של יו"ר מפלגת העבודה, אבי גבאי, לפיה ההתנתקות מעזה היתה צעד חיובי.

"שמעתי מאבי גבאי ומאחרים את האמירה לפיה ההתנתקות היתה אחד הדברים הטובים ביותר למדינת ישראל. זו שטות גמורה. אבי הוא בחור טוב, אבל כל אדם שרואה את המציאות מבין שאם בעבר שדרות סבלה ממעט רקטות, היום לא רק שדרות אלא גם אשקלון, אשדוד, קרית גת, קרית מלאכי, באר שבע וגדרה סובלות מהרקטות".

"ברור שההתנתקות היתה טעות חמורה ושאף אחד לא יעז לעשות את זה ביהודה ושומרון. זה הדבר האומלל ביותר שאפשר לעשות", אומר דוידי בראיון לערוץ 7.

הוא מתייחס גם לדבריו של יו"ר מפלגת 'חוסן לישראל', בני גנץ, ששיבח את יכולות הצבא במהלך עקירת היהודים מגוש קטיף. "אני כאבתי את ההתנתקות אבל אמרתי אז שאולי אולי יצא מזה משהו. קיבלנו יותר טרור, יותר מלחמות, יותר פגיעות והעצמה של חמאס. אם הייתי גנץ, לא הייתי מתהדר ולוקח קרדיט על אותה התנתקות".

ראש עיריית שדרות חושב שהמצב הביטחוני בדרום משתפר לאין ערוך, לעומת השנים האחרונות. "המצב הוא הרבה יותר טוב ממה שהיה פעם. בעבר, היינו עדים ל-50 ו-100 רקטות ביממה. היום יש מדיניות ברורה: פגיעה בתגובה לכל ירי שלהם. לדעתי, צריך להכות בהם בצורה חזקה ואני לא מתבייש לומר שלא אהבתי את העברת מזוודות הכסף לחמאס".

מבחינת דוידי, התשובה הטובה ביותר לטרור היא המשך פיתוח העיר. "הדבר החשוב ביותר הוא ששדרות ועוטף עזה ממשיכים בבניין למרות הכל. בנינו 3,000 יחידות דיור בארבע השנים האחרונות, כמעט 6,000 דיירים חדשים הגיעו לעיר. אם החלום של רבי המחבלים הוא לראות את העיר שלנו כבויה וננטשת הם מקבלים מכה כשהם רואים את העיר משגשגת".