סמוטריץ' לרב פרץ:
''בלי כיפופי ידיים, לציבור נמאס''

יו"ר האיחוד הלאומי קורא למקבילו בבית היהודי לא לחשוש ממתווה האחדות שהושג. "בוא נשב בחדר סגור עד שנבשר לציבור על אחדות''.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ז' באדר תשע"ט

יו"ר האיחוד הלאומי ח"כ בצלאל סמוטריץ' הציע הערב (שלישי) למקבילו בבית היהודי, הרב רפי פרץ, להיכנס יחד איתו לחדר המשא ומתן ולא לצאת משם עד אשר יושג הסכם לריצה משותפת.

''יותר מדי זמן אנחנו מפריחים קלישאות על אחדות אבל זה לוקח יותר מדי זה, אין שום סיבה שזה יקח הרבה זמן", אמר סמוטריץ' בכנס מנהלי מוסדות הציונות הדתית שנערך בים המלח.

''אני קורא לרב רפי לשבת בחדר סגור ולא לצאת בלי בשורה ולבשר לכם ולציבור הרחב שאנחנו הולכים ביחד''.

לדברי סמוטריץ', צריכה להיות תחושת אמון הדדית בין המפלדות. ''אני אומר לך הרב רפי - צריך אמון. אף אחד לא מכופף ידיים. יש חששות וזה בסדר. אולי כי אני מנוסה וצברתי כמה שנים והוא פחות.

"אי אפשר לנהל משא ומתן מתוך חששות. אני אומר בכנות שבפגישה הראשונה עם הרב רפי ויתרתי על המקום הראשון, לא שאני חושב שזה נכון או שהסקרים אומרים כך אבל רציתי להתקדם. אני לא מכיר עוד פוליטיקאים שהיו מסכימים. רציתי שותפות אמיתית''.

יו"ר האיחוד הלאומי הוסיף, ''אני לא יודע לעבוד לבד, זו חולשה שלי ואני חייב שותפים. אני אומר לרב רפי - אני מחפש שותפים. אסור שהמו''מ יתנהל כמו סחר סוסים. לא נכון לעשות כיפופי ידיים. אף אחד לא שווה יותר מאף אחד. אין התנשאות. יש קבוצה שלמה של אנשים שרוצה לעבוד ביחד. מנהיגות מקבלים ולא לוקחים. אנחנו מדממים ומאבדים מנדטים. לציבור נמאס ובצדק. זה היה יכול להיגמר בשבוע שעבר וזה חייב להיגמר הלילה''.

מוקדם יותר הערב השתתף גם יו"ר מפלגת הבית היהודי, הרב פרי פרץ, בכנס מנהלי מוסדות הציונות הדתית בים המלח, ואמר כי ''הבית היהודי והאיחוד הלאומי זה המיינסטרים של הציונות הדתית. לא הליכוד ולא הליכוד ב' המחופש לימין החדש.

"מי שמנסה לתייג אותנו מתבלבל. אנחנו לא חרד"לים ולא לייטים, אנחנו ארץ ישראל ועם ישראל, בצבא, באקדמיה, ברפואה, במשפט ובתקשורת, חדורים במוטיבציה להמשיך ולהיות שותפים ומובילים בכל תחומי החיים במדינת ישראל. זו דרכה של הציונות הדתית. זו דרכו של הבית היהודי הכולל מסורתיים, חילוניים, דרוזים וכל מי שמאמין בדרך שלנו. זה הבית היהודי - שלנו של כולנו''.

הרב פרץ הדגיש, "הבית היהודי אולי חטף מכה קלה בכנף אבל אסור להתבלבל, אנחנו לא מפלגה שעצרה בתחנה בדרך למרכז הליכוד אלא מפלגה שורשית וערכית אשר תמשיך להוות חלק משמעותי בכנסת ובממשלת ישראל".

במהלך דבריו פנה פרץ ליו"ר האיחוד הלאומי ח"כ בצלאל סמוטריץ'. ''בצלאל אחי היקר, אני מאוד מעריך אותך ואת האיחוד הלאומי. נדע להתהלך ביחד. נעשה מאמץ גדול וזה יגמר ביחד ובאחווה ורעות

''אני אומר לכם - הבית היהודי הוא בית שיכול להכיל את כל הגוונים, הסוגים ובתי המדרש ולכולם יש מקום. אולי נהיה חלוקים על כמה דברים, אז מה קרה? גם אצלי בבית מתווכחים ובסוף נותנים נשיקה וממשיכים''.

על האפשרות לאיחוד עם מפלגת עוצמה יהודית אמר פרץ ''בן גביר יזכה ממני לחיבוק. הכי חשוב לי זה להיות שליח נאמן לשולחי ולעזור לבניית הבית היהודי החדש ולהיות איתן ולחזור חזרה ל10 ו-14 מנדטים וזה אפשרי. דרכה של ציונות דתית היא ממלכתית, להיכנס מתחת לאלונקה. אנחנו מאושרים לשאת בעול ולעזור בתיקון גם אם זה לא שלם. מי ששותף למה שאמרתי עכשיו יכול להיות פרטנר. אם אתה לא שם - כל טוב''.

יו"ר הבית היהודי הבהיר כי ימליץ על נתניהו כמועמד להרכבת הממשלה הבאה. ''אנחנו בימין ונצביע על ביבי נתניהו כמועמד שלנו. הציונות הדתית היא הראשונה שתיקרא על ידו, אין לי מחשבות אחרות''.