גפני וליצמן
גפני וליצמן צילום: דוברות

סקר שפורסם הבוקר (ד') חושף נתונים האמורים לאותת להנהגה החרדית כי בניגוד למקובל לחשוב, המאגר הטבעי שלהן לא נוצל דיו.

675 נשאלים המשקפים את כלל האוכלוסיות בחברה החרדית, חסידים, ליטאים וספרדים, התבקשו לענות – אם הבחירות היו מתקיימות היום, האם היית מצביע למפלגה חרדית? 79.1% השיבו בחיוב, אך 20.1% השיבו כי לא יצביעו למפלגה חרדית.

נתון זה שנמדד לראשונה באופן מקצועי שנערך על ידי חברת 'דיילקום' עבור רשת 'קו עיתונות' מצביע על קהלים גדולים המצויים במאגר הטבעי של המפלגות החרדיות אך כרגע אינם מתכוונים להצביע למפלגה חרדית, וקמפיין נכון ומכוון מטרה עשוי להשפיע בגזרה זו.

בשאלה השנייה, נשאלו הנסקרים לאיזו מהמפלגות החרדיות היית מצביע? 47.3% השיבו יהדות התורה,30.5% השיבו ש"ס, ואילו 20.4% השיבו יחד או רשימה דתית אחרת.

בשאלה השלישית, התבקשו הנסקרים לומר – במידה ולא הייתם מצביעים למפלגות החרדיות, לאלו מהמפלגות היית מצביע? לא פחות מ55.7% בחרו בליכוד, רק 7.2% היו בוחרים הימין החדש, 4.6% בלבד יעדיפו את מפלגתו של בני גנץ, 7.2% יבחרו באיחוד הלאומי, 19.5% יצביעו עבור עוצמה לישראל. 3.3% בלבד יתמכו במפלגת העבודה והשאר יצביעו למפלגה אחרת.

שאלת מפתח זו מגלה היכן נמצא אותו מאגר חרדי שאינו מצביע כרגע למפלגות חרדיות, כמחציתו תומכי ליכוד, אליהם עשויה בעיקר ש"ס לפנות, ועוד כחמישית מצביעי עוצמה יהודית, המזוהים יותר דווקא עם חסידות חב"ד וקבוצות נוספות של חרדים ימניים במגזר.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו