העיתונאית יפעת ארליך תשוריין בבית היהודי

עיתונאית "ידיעות אחרות" יפעת ארליך נבחרה על ידי הוועדה המסדרת של הבית היהודי למקום השלישי המשוריין לאישה.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , ח' באדר תשע"ט

יפעת ארליך
יפעת ארליך
צילום: מירי צחי

עיתונאית ''ידיעות אחרונות'' יפעת ארליך תשובץ במקום השלישי ברשימת מפלגת הבית היהודי לכנסת ה-21.

ארליך נבחרה על ידי הוועדה המסדרת של המפלגה למקום השלישי המשוריין עבור אישה.

מהוועדה המסדרת נמסר כי ''יפעת היא תוספת כח משמעותית לבית-היהודי ומייצגת את ציבור הצעירים המגוון, התוסס, הערכי והדעתן של הציונות הדתית והמסורתית.

''חברי המועצה קוראים למפלגה לשמור ולהבטיח את מקומה של הנציגה הנשית ברביעיה המובילה ברשימה בכל מו"מ והסכם עם מפלגות נוספות. קול נשי משמעותי ומוביל הוא חיוני להצלחת הבית היהודי בבחירות ובכנסת ואסור לוותר עליו", הדגישו בוועדה.

יו"ר הבית היהודי הרב רפי פרץ אמר כי ''יפעת היא עיתונאית מוצלחת עם השפעה רבה. אין לי ספק שהיא תדע לחבר קהלים רבים ונוספים למפלגה. הבית היהודי זה הבית של הציונות הדתית, על כל גווניה. יחד עם יפעת והנבחרת המצויינת של הבית היהודי נמריא גבוה".

ארליך בת ה-41, נשואה ואם לחמישה, תושבת עפרה. בעבר התגוררה בעמונה עד להרס הבתים במאחז בשנת 2006. היא בעלת תואר ראשון בפיזיקה ובמחשבת ישראל ותואר שני ביהדות זמננו מהאוניברסיטה העברית.

בפברואר 2017 יצא לאור ספרה הראשון, "מה יקרה אם אמות מחר בבוקר" - סיפור חייה של דפנה מאיר הי"ד, המשלב גם דברים שכתבה מאיר. באוגוסט 2017 יצא לאור ספר הפרוזה הראשון שלה "כמה מוכר, כמה זר" הקושר בין סיפור אהבתם בהווה של מתנחל וקראית, לבין סיפור הקראים בשואה.