מועמדת הבית היהודי: שרה נתניהו לא בקו הבריאות

יפעת ארליך צייצה בשנה שעברה: ''שרה נתניהו אינה בקו הבריאות. אישה מיוחדת, מסורה, אכפתית, יש עליות ומורדות''.

ערוץ 7 , ח' באדר תשע"ט

מועמדת הבית היהודי: שרה נתניהו לא בקו הבריאות -ערוץ 7
הציוץ של יפעת
צילום מסך

עיתונאית ''ידיעות אחרונות'' יפעת ארליך ששובצה במקום השלישי ברשימת ''הבית היהודי'' לכנסת ה-21, פרסמה בעבר ציוץ שעלול להעכיר את יחסי העבודה בין המפלגה הדתית לראש הממשלה בנימין נתניהו.

בינואר 2018 כתבה ארליך בטוויטר על שרה נתניהו: "מעולם לא פגשתיה אישית, אבל תוכי פנימה שוכנת ודאות: שרה איננה בקו הבריאות", טענה ארליך שציינה שהיא עצמה ''לא פסיכולוגית. לא BA ולא MA. בטח לא פסיכיאטרית. רק עיתונאית בגרוש".

הציוץ פורסם כמה ימים לאחר שנחשפה הקלטת שיחה של אשת ראש הממשלה עם יועץ תקשורת. במהלך השיחה צרחה שרה על היועץ "צריך לעצור. אני עושה את זה! כאשת מקצוע! כאשה משכילה! פסי-כו-לו-גית!". נתניהו הדגישה בצעקות את תאריה: "B.A, M.A. זהו!".

באותו מועד גם כתבה ארליך כי שרה נתניהו ''היא אישה מיוחדת, מסורה, אכפתית, דואגת, אישה נפלאה. ויש סערות. ויש עליות ומורדות, ויש ניסיון מעורר הערצה לשרוד, לתפקד, לאחוז בחיים. גם אני כמו רבים לחצתי Play על הקלטת. סקרנות. צמא לצהוב. רצון עז לפתור את חידת שרה. ועבר יום, ועברו יומיים, וכעת נותרה הבושה. אני מתביישת בעצמי.

''כי פרסום הקלטת, וכל לחיצת Play עליה, חמורים יותר - מהצצה לאולטראסאונד של רחם אישה, מחשיפת צינתור של לב אדם חולה, מצילום סתר של חולה סרטן בשיאו של התקף הקאה. לא רק שרה לא בקו הבריאות. השיח שלנו ותרבות המציצנות - חולים אנושות. רפואה שלימה!''.

יפעת ארליך נבחרה על ידי הוועדה המסדרת של ''הבית היהודי'' למקום השלישי המשוריין עבור אישה. מהוועדה המסדרת נמסר כי ''יפעת היא תוספת כח משמעותית לבית-היהודי ומייצגת את ציבור הצעירים המגוון, התוסס, הערכי והדעתן של הציונות הדתית והמסורתית.

''חברי המועצה קוראים למפלגה לשמור ולהבטיח את מקומה של הנציגה הנשית ברביעיה המובילה ברשימה בכל מו"מ והסכם עם מפלגות נוספות. קול נשי משמעותי ומוביל הוא חיוני להצלחת הבית היהודי בבחירות ובכנסת ואסור לוותר עליו", הדגישו בוועדה.

יו"ר הבית היהודי הרב רפי פרץ אמר כי ''יפעת היא עיתונאית מוצלחת עם השפעה רבה. אין לי ספק שהיא תדע לחבר קהלים רבים ונוספים למפלגה. הבית היהודי זה הבית של הציונות הדתית, על כל גווניה. יחד עם יפעת והנבחרת המצויינת של הבית היהודי נמריא גבוה".