ריבלין בתקוע: ''איבדנו אור גדול''

נשיא המדינה ניחם את בני משפחתה של אורי אנסבכר הי"ד. ''אנחנו לא מפסיקים להדליק עוד ועוד אורות בעקבותיה''.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , ח' באדר תשע"ט

ריבלין בתקוע: ''איבדנו אור גדול''-ערוץ 7
להיות עם חופשי
צילום: דוברות בית הנשיא

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין קיים היום (רביעי) ביקור תנחומים בבית משפחתה של אורי אנסבכר הי"ד שנרצחה על ידי מחבל ערבי ביום חמישי האחרון.

הנשיא פגש את בני משפחתה של אורי ז"ל בביתם ואמר: "אני לא מכיר הרבה אנשים שהשם שקיבלו הופך להיות המהות של חייהם. אני קורא על אורי הרבה מאז שאיבדנו אותה. בכל סיפור, בכל זיכרון, ישנו אור גדול.

"אור שנטעה בחברים שלה, אור שזרח ממנה, אור שהותירה אחריה. בכל רעיון שעולה לזכרה עולה האור שזרח ממנה. אנשים יוצאים לטייל בדרכים שבהם צעדה, אנשים מספרים על הטוב שהם רואים בסביבתם - זהו חסד גדול מאוד שהיא העניקה לנו מבלי שאפילו ידעה זאת".

ריבלין שוחח עם החניכים של אורי שחלקו עמו זיכרונות אחרונים ממנה והראו לו תמונות מהטיולים האחרונים שבהם צעדו לצידה. אחיותיה וחבריה של אורי אף ביקשו מהנשיא להצטלם עימן כשהן אוחזות בשלטים שהכינו עם המילים ״להיות עם חופשי בארצנו״ - היוזמה הקוראת לצאת אל הטבע לזכרה של אורי, והנשיא נעתר בשמחה ובהתרגשות.

״איבדנו אור גדול״, אמר הנשיא לחניכיה של אורי בשירות הלאומי, ״אבל אנחנו לא מפסיקים להדליק עוד ועוד אורות בעקבותיה. אני מבקש שתדעו שהלב שלנו והבית שלנו, פתוחים לקראתכם, עבורכם, בכל דבר שנוכל לסייע בו. ואתם ילדים, תמשיכו בדרכה, עשו טוב, רדפו טוב, וגדלו להיות אזרחים טובים למענכם ולמען החברה שלנו״.