יחידת הכלבנים בתרגיל לזכרה של אורי

יחידת הכלבנים לישראל קיימה תרגיל משולב עם המשטרה וכוחות נוספים לזכרה של אורי אנסבכר הי"ד. בתרגיל נבחן שת"פ הכוחות באירוע מתגלגל

שמעון כהן - ערוץ 7 , ח' באדר תשע"ט

יחידת הכלבנים בתרגיל לזכרה של אורי-ערוץ 7
חמ"ל התרגיל
צילום: יכ"ל

כלבני יחידת הכלבנים לישראל (יכ"ל), שכמה מאנשיה היו שותפים למבצע החיפושים אחרי אורי אנסבכר הי"ד, קיימו לזכרה של אורי תרגיל משולב עם המשטרה, איחוד הצלה ועיריית עפולה.

ביחידה מספרים כי "בדומה לרצח המזעזע של אורי אנסבכר הי"ד, היחידות המובילות בתחום איתור נעדרים דימו מצב אירוע מתגלגל של אירוע חיפוש אחרי נעדר כפי שהתחיל החיפוש אחרי אורי, חיפוש שנהפך לא רק לחיפוש ואיתור נעדר אלא גם לאירוע חיפוש אחרי מפגע שפגע בנעדר ושברח".

התרגיל שאורגן על ידי משטרת עפולה הצליח לחבר ולסנכרן בין יכ"ל עם כלבי החיפוש ורחפנים לבין כוננים וחובשים מאיחוד הצלה ומתנדבים ומחפשים של השיטור העירוני.

על החיפושים שערכו אנשי היחידה עם היוודע דבר היעלמה של אורי הי"ד, מספרים שם: "כלבני יכ"ל הוקפצו לחיפושים אחרי אורי הי"ד. הכלבנים הגיעו עם מספר רכבים, רחפנים עם מצלמת תרמית, כעשר כלבים וכעשרה אנשי צוות". עוד מציינים ביכ"ל כי היחידה השיקה אפליקציה מיוחדת שפותחה על ידי אנשיה ובה מתאפשר ניהול משולב מהחפ"ק של כוחות מיחידות שונות במהלך סריקות וחיפושים.

המתרגלים בתום התרגיל
צילום: דוברות יכ"ל