מחיר הגזענות: משחק ללא קהל

אחרי שאוהדיה נהמו לעבר שני שחקניה שחומי העור של בית"ר ירושלים, נענשה בני יהודה במשחק בית אחד בלבד ללא קהל וקנס על סך 5,000

נרי וייס - ערוץ 7 , ח' באדר תשע"ט

מחיר הגזענות: משחק ללא קהל-ערוץ 7
אוהדי בני יהודה. עונש קל
צילום: פלאש 90

החליקו להם. שבוע וחצי אחרי נהמות וקריאות גזעניות שהשמיעו 200 מאוהדי בני יהודה במשחקם מול בית"ר ירושלים, פסק הערב (רביעי) בית הדין המשמעתי של ההתאחדות לכדורגל, עונש קל ביותר כנגד הקבוצה הכתומה משכונת התקווה שבתל אביב.

כזכור, במשחקם במסגרת המחזור ה-21 בליגת העל בכדורגל, שהתקיים באצטדיון המושבה שבפתח תקווה לפני שבוע וחצי, בדקה ה-37 קראו מאות מאוהדי בני יהודה קריאות גזעניות ונהמו לעברם של שני שחקני בית"ר ירושלים - פרדי פלומן ואנטואן קונט, שחומי העור.

בכל עת שנגעו השניים בכדור נשמעו בבירור הנהמות והקריאות הגזעניות מכיוונם של אוהדי בני יהודה, כשאלה למעשה עשו זאת פעמיים, ושיטת שלושת השלבים של אופ"א כנגד הגזענות והאלימות בכדורגל יצאה לפועל כשכרוז המשחק התריע בפני האוהדים באם ימשיכו במעשיהם ייפסק המשחק.

שופט המשחק, יגאל פריד ציין בדו"ח השיפוט כי בשל הסמיכות להפסקת המחצית, בחר שלא לעצור את המשחק, אך לא היה רחוק מלהורות לעשות זאת. לדבריו של שופט המשחק פריד, זה לא שלל את האפשרות שלא לעלות אל המחצית השניה, ולאחר דיון עם חבריו השופטים במשחק והנהלת שתי הקבוצות החליט כי "אם הדבר יישנה, לא יהיה מנוס מעצירת המשחק לחמש דקות, השלב השני מבין שלוש בשיטת אופ"א".

בבית"ר סיפרו לאחר המשחק כי המקרה גרם לשחקנים שחומי העור לפרוץ בבכי בחדר ההלבשה וכי אלה לקחו קשה את הפגיעה בהם, אבל את בית הדין המשמעתי של ההתאחדות לכדורגל זה לא מעניין במיוחד כנראה.

עוד נכתב בדו"ח השיפוט מהמשחק כי אף הבעלים של בני יהודה, ברק אברמוב לא סירב לעצירת המשחק, ובכל זאת - היום נענשה הקבוצה במשחק בית אחד בלבד ללא קהל וקנס על סך 5,000 שקלים בגין אותה התנהגות גזענית של אוהדיה.

הכתומים משכונת התקווה יקיימו את העונש במשחק הליגה הקרוב מול הפועל חיפה, במה שנראה כעונש קל במיוחד על מקרה חמור של גזענות. בית הדין של ההתאחדות לכדורגל מוכיח פעם נוספת כי דיבורים על מאבק בגזענות ובאלימות לחוד, ומציאות ועונשים לחוד.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il