דנון למועצת הביטחון: הפסיקו את ההסתה הפלסטינית

שגריר ישראל באו"ם פנה לנשיא המועצה ודרש שיוציא גינוי חריף לפיגוע בו נרצחה אורי אנסבכר הי"ד. "תוצר של תרבות השנאה הפלסטינית".

ניצן קידר - ערוץ 7 , ח' באדר תשע"ט

דני דנון
דני דנון
צילום: הלל מאיר/TPS

שגריר ישראל לאו"ם, דני דנון, פנה היום (רביעי) במכתב לשגריר גינאה המשוונית באו"ם, אנאטוליו נדונג מבא, המכהן כנשיא מועצת הביטחון הנוכחי, בדרישה לגנות את הרצח של אורי אנסבכר הי"ד ולפעול נגד מדיניות ההסתה הפלסטינית.

בסוף השבוע שעבר נפגשו השניים לפגישה דחופה בעקבות הרצח.

"ערפאת ארפעייה אמר בעבר שהוא רוצה לקנות סכין ולהשתמש בו לרצח יהודים חפים מפשע. הוא גם אמר שהוא מעוניין להיות קדוש או אסיר והשנאה שלו הובילה אותו לרצח הברוטלי של אורי הי"ד. ארפעייה לא נולד טרוריסט אלא הוא תוצר של תרבות השנאה הפלסטינית שנמשכת עשרות שנים בין היתר דרך הרטוריקה של המנהיגים הפלסטינים", כתב דנון לנשיא מועצת הביטחון.

הוא הוסיף כי "סטודנטים פלסטינים למדו שהחיבור היהודי לישראל הוא שקר ומתחנכים על דה-הומניזציה ליהודים ומכחישים את זכותנו להגדרה עצמית".

דנון דרש מהמועצה לגנות באופן מיידי את הפיגוע בו נרצחה אנסבכר. "חובתה של המועצה לפעול להפסקת מאמצי ההסתה הפלסטינים. אני גם קורא לחברות באו"ם לוודא כי התרומות שלהן לרשות הפלסטינית לא מנותבות לפעילויות אלימות ולקידום הסתה לטרור".

"אם הפלסטינים באמת רוצים בשלום, הם ישימו קץ להאדרת הטרור ולדה-הומניזציה לעם היהודי", סיכם השגריר.