כפר סבא
כפר סבא צילום: תרבות יהודית

בהיכל התרבות בכפר סבא נערכה השקת ספרו של הרב הסופר ליאור אנגלמן, "קשורה בנפשו", בהשתתפות קהל רב של כ-800 איש.

זה ספרו השלישי של הרב אנגלמן שנולד בכפר סבא וגדל למשפחה שורשית בעיר. הספר עוסק בקבלת השונה, ילדים שבוחרים שונה מהוריהם, צער השכול, קרעים וחיבורים בחברה הישראלית במאה ה-21.

ברב השיח שנערך בערב זה השתתפו מרים פרץ, פרופ' אסא כשר, הרב חיים ברוך, הסופרת אורית גידלי בן-ארי ומחבר הספר הרב ליאור אנגלמן.

את הערב הנעים הזמר והיוצר חנן בן ארי. אמיר קולמן, חבר מועצת העיר נשא דברי ברכה. הערב התקיים בסיועו הרב של סגן ומ"מ מקום ראש העיר עו"ד איתן צנעני ומנהל המחלקה למורשת ישראל שמשון ממליה.

מודיעין
צילום: תרבות יהודית

בראש חודש אדר א' קיים אגף תרבות יהודית במודיעין מופע סטנדאפ עם יאיר יעקובי - אמן השטות וההשתטות.

תודה לחיה לדרברג רכזת התרבות היהודית באגף תרבות ואירועים בעירית מודיעין, לעידית רוט, לבית הכנסת צעירי מודיעין, ולכל הקהל הרב שהגיע, צחק ונהנה עד בלי די.

שפיר
צילום: עקיבא גואטה

כ-90 ותיקי המועצה האזורית שפיר הגיעו לנופש במלון הילטון מלכת שבא באילת. בימי הנופש התקיימו הרצאות מעניינות, סיורים ופעילויות מגוונות.

מנהלת המתנ"ס, מעיין כהן, העבירה הרצאה מרתקת ומרגשת בנושא אישי: "אמא את הנס שלי".
כמו כן התקיימו הרצאות בנושאים תורניים, בהן: "פרשיות רומנטיות במקרא". הוותיקים גילו נוכחות מלאה בכל ההרצאות והמשוב היה חיובי מאוד.

ראש המועצה אדיר נעמן הודה לוותיקים על השתתפותם, וברך על הפעילות הענפה והמשותפת של המחלקה לשירותים חברתיים ולעקיבא גואטה מנהל המחלקה לתרבות יהודית במתנ"ס.

חבל יבנה
צילום: תרבות יהודית

בחבל יבנה הצטרפנו השנה ליוזמה הארצית של החברה למתנ"סים שבחרה להעלות למודעות בחודש היוצא מן הכלל את אותם יוצאים מן הכלל שסביבנו – בעלי מוגבלות או צרכים מיוחדים.

האירוע נפתח בקבלת פנים מיוחדת, בליווי מוסיקלי של להקת "מוסיקה כלה" של 3 בנות מקסימות, שוזרת הפרחים "נתלי" נתנה לכל אישה סיכה לראש או דש לבגד של פרחים, הנשים התכבדו במרקים חמים וטעימים, וכל אשה קיבלה שי שנקנה מעמותה של בעלי צרכים מיוחדים. כמובן שאי אפשר בלי מכירת תכשיטים וכובעים.

בהמשך נכנסו לאולם כ-250 נשים מחבל יבנה והסביבה, למופע פתיחה עם הזמרת לאה אפרת מויאל, עיוורת מגיל 5 חודשים, שהנעימה לנו את הערב בשירה מרגשת ובנגינה מיוחדת בגיטרה ובמפוחית בו זמנית.

לאחר מכן עלתה לבמה הסטנדאפיסטית המדהימה והכשרונית מיכל לויטין, שהחליפה דמויות, הצחיקה את הנשים וסיימה בשיר "שמור נא עלינו". האירוע הופק על ידי מנהלת התרבות היהודית ענת יעקב.

צילום: תרבות יהודית

נחל שורק:

כשהגענו לשומרון קיבלה את פנינו מדריכה מדהימה, רעות עידן ממדרשת שומרון, ומזג אוויר נעים. סיירנו ב-3 תחנות מקסימות בחבל ארץ מיוחד ביופיו.

תחנה ראשונה היתה "המרפסת של המדינה" בפדואל, נקודת תצפית מדהימה החולשת על מישור החוף עד הים. התוודענו לחשיבות המקום והאטרקטיביות שבו.

תחנה שנייה: "גן סיפורי התנ"ך" – כשמו כן הוא. מספר חלק מסיפורי התנ"ך בהדגמות מוחשיות ומילוליות ע"י טוביה המדריך החביב. חזינו במבנה "המשכן" שליווה את עמ"י במדבר בגודל המשתדל לדייק לגודלו האוטנטי על מרכיביו , וכליו.

סיימנו ב"לשכת הפרוכת" אצל אורנה הירשברג המהממת שלמדה במכון המקדש על נושא הפרוכת והלבוש במקדש.

בסטודיו הצנוע של אורנה שבגבעות איתמר היא ארחה אותנו בחמימות ונעימות וקיבלנו הסבר מפורט והדגמות על מלאכת טווית החוטים מצמר. על הצבעים , צבעי השני והתכלת. על ציפייתה לבניין המקדש ומוכנותה להכנת הפרוכת.

לאורך הסיור כולו התמוגגנו מפריחה מדהימה של שקדיות, כלניות וצפורנית מצרית.

הרב לונדין
צילום: קהלים

מודיעין: בשבת פרשת תרומה התארח במודיעין הרב חגי לונדין, לשבת של לימוד תורה ואמונה.

בערב שבת התקיימה שיחה לאחר קבלת שבת בבית הכנסת אדיר במרום. מאוחר יותר נערך "עונג שבת" סביב שולחנות ערוכים בבית הכנסת מוריה ואחר כך נערך עונג שבת לנוער בסניף עזרא שאירח את כל הנוער.

בשבת בבוקר העביר הרב שיחה לפני תפילת מוסף בבית הכנסת שבטי ישראל ואחרי מוסף בבית הכנסת אדיר במרום. את השבת סיימנו בסעודה שלישית בבית הכנסת צעירי הגבעה.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו