הרב לוינשטיין: אין דבר יותר שפל ממשכב זכר

הרב יגאל לוינשטיין מהמכינה הקדם צבאית "בני דוד" קורא ''להחזיר את האומץ שלנו להיות יהודים''.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ט' באדר תשע"ט

הרב יגאל לוינשטיין, מראשי המכינה הקדם צבאית ''בני דוד'' ביישוב עלי, התבטא הבוקר (חמישי) נגד קהילת הלהט"ב.

בכנס מנהלי מוסדות הציונות הדתית בים המלח אמר הרב לוינשטיין כי ''משכב זכר - אין דבר יותר שפל מזה. זה כבר לא שוליים. איפה אנחנו חיים? לא מסכימים כבר למסור את הנפש על גילוי עריות? עלינו להחזיר את האומץ שלנו להיות יהודים''.

לדבריו, ''צריכים להיות גיבורים ולהתמודד מול היצרים ומול הטוב והרע. היום כבר מחקו הכל, אין טוב ורע. ברחנו, אין לנו אומץ לב להגיד מה חשוב לנו ומה הנורמות שלנו''.

כדי להמחיש את ההתדרדרות ברמה הרוחנית אמר לוינשטיין "איך הגענו למצב שצריך לדבר על משפחה. יש גשם תרבותי וכל מה שקורה בעולם יגיע גם לארץ ויחדור גם לציבור שלנו. לפני 20 שנה דיברתי שצריך להתחתן מוקדם, אמרתי לאימהות ורגמו אותי בעגבניות והיום הן אומרות לי 'תביא חתן'".

"כל דבר שיש שם בחוץ וכל 'אור חדש' שמגיע מהמערב אנחנו לא יודעים מה הנזקים שלו, ואחרי שמשלמים את המחירים אנחנו צועקים גוועלד".

לדבריו, תוצאות הפוסט מודרנה מגיעות לידי ביטוי בנתוני הגירושים: "אצלנו לפני 30 שנה לא היה תלמיד אחד עם הורים גרושים, ובמחזורים הנוכחים... זה לא בעיות של אמונה אלא משברים שהתלמידים עברו עם הורים גרושים".

"סוגיית הנטיות ההפוכות היא טרגדיה", מצהיר הרב לוינשטיין, "אנחנו לא עוסקים בפרט אלא בלגיטימציה. אם לפני חמש שנים הייתי שואל אתכם אם הייתם מסכימים לשבת בליל הסדר עם הבן והבן זוג שלא, כולם היו אומרים 'זה לא יהיה', גם לפני 20 שנה זה היה אבל לא נתנו לגיטימציות לתופעות כאלה".

הרב לא מגמיש את עמדותיו גם בנושא "המשפחה החדשה": "זו סוגיה קשה וכואבת. בחלק מגני הילדים אין אבא ואמא של שבת, אלא 'מקבלי שבת'. בגן מחנכים למה שראוי, ולא בגלל טרגדיה משנים סדרי עולם. לוקחים את השברים ולוקחים את החלומות, והנורמה נמחקה מהעולם".

"אתמול בכנס שהייתי אמרו לי שספר 'כל אחד והמשפחה שלו' מונח בגני ילדים דתיים. נטיות הפוכות זה כבר היסטוריה, עכשיו אנחנו מתמודדים עם תרבות שהשתנתה 180 מעלות".

"מישהו פעם חשב שמשפחה היא לא אבא ואמא? כל יום מנסים למחוק את הזהות היהודית שלנו. אנחנו ממשיכים להשתלב בעולם שהשתנה וסל הערכים שלו השתנה ולא הודיעו לנו. פוסט מודרנה היא תרבות שאין בה אמת וכשאין אמת אין תורה. אנחנו לא מבינים איפה הדור הבא נמצא, התרבות יותר חזקה מכל מה שאנחנו מכירים".

הרב קורא לציבור להתעורר: "אם לא נתעורר בזמן לא נמצא את הילדים שלנו בריאים ושלמים. צריכים להיות גיבורים ולהתמודד מול היצרים ומול הטוב והרע. היום כבר מחקו הכל, אין טוב ורע. אין לנו אומץ לב להגיד מה חשוב לנו ומה הנורמות שלנו. משכב זכר - אין דבר יותר שפל מזה. זה כבר לא שוליים. איפה אנחנו חיים? לא מסכימים כבר למסור את הנפש על גילוי עריות? עלינו להחזיר את האומץ שלנו להיות יהודים ומה חשוב לנו כיהודים".

לסיום הציע הרב לוינשטיין דרך להתמודדות עם אתגרי הזמן: "בשלושים השנים הבאות צריך לחנך יותר לאומץ לב אזרחי מאשר לאומץ לב צבאי. הרבה גנרלים הגיעו למערכות ממשלתיות ונהפכו להיות קטנים. צריך אומץ לב ציבורי ואומץ לב להביע את הדעות שלך. צריך להחזיר את הערצת הקודש מגיל צעיר. היום הערצת החול והמדעים גוברים על הערצת הקודש".