עוזי דיין:
בני גנץ לא ילמד אותנו איך לשמור על חיי החיילים

מועמד הליכוד וסגן הרמטכ"ל לשעבר תוקף את דבריו של בני גנץ נגד נתניהו, "לקיחת האחריות הישראלית על התקיפות בסוריה הייתה נכונה".

בני טוקר , ט' באדר תשע"ט

עוזי דיין
עוזי דיין
צילום: אלירן אהרון

האלוף במיל' עוזי דיין, סגן הרמטכ"ל לשעבר ומועמד ''הליכוד'' לכנסת, תוקף בערוץ 7 את בני גנץ שטען כי נתניהו מסכן את חיילי צה''ל כאשר הוא חושף את הפעילות של ישראל בסוריה.

"לא מבני גנץ נשמע מי מסכן את חיילינו ומי שעושה כאן קמפיין בחירות על חשבון הביטחון, זה דווקא גנץ. לכן לא נידרדר לסוג כזה של טיעונים ובטח שהוא לא יסביר לנו איך לשמור על חיי חיילינו".

לגופם של הדברים אומר דיין כי לקיחת האחריות הישראלית על התקיפות בסוריה הייתה מעשה נכון. "זו החלטה חשובה של ראש הממשלה שהוא גם שר הביטחון ועל רקע השיחות בועידת ורשה על איראן והנשק הגרעיני אנחנו ממשיכים לתקוף בסוריה כדי שחיזבאללה ואיראן יבינו שלא נאפשר להם לבנות בסוריה מוצב קדמי נגדנו.

''ועידת ורשה היא הוכחה נוספת להצלחתו של נתניהו במישור המדיני-ביטחוני כאשר אנחנו יושבים לצידן של מדינות ערב שנמצאות בברית שקטה עם ישראל, ברית נגד הטרור ונגד איראן גרעינית''.

האלוף במיל' דיין מתייחס בספקנות להערכת אמ"ן ל-2019 ופיה גובר הסיכוי להסלמה בעזה, "הערכות המודיעין זה חומר גלם חשוב לעיון אבל לא חיזוי לבאות. בתקופה כמו שלנו של אי ודאות במזרח התיכון אין לדעת מה יקרה וכמו שסבתא שלי הייתה אומרת - אל תאמינו למומחים.

''אני כן יכול לומר שבמצב כזה של אי ודאות אסור לישראל לוותר על נכסים אסטרטגיים כמו בקעת הירדן כגבול המזרחי של ישראל ובוודאי ירושלים. ישראל צריכה להיערך לא על בסיס הערכת הכוונות של האויב אלא על בסיס היכולות של האויב.

''יש כיום שלוש זירות", מפרט דיין, ''עזה, יו"ש והזירה הצפונית. צריכים להמשיך לפעול כולל בסוריה נגד ההתבססות האיראנית שם. מבחינתנו בסוריה אין טובים ואין רעים, יש רעים יותר ורעים פחות, והאינטרס הישראלי זה לדאוג שלא יהיו התקפות מסוריה על שטחנו".

כאמור, יו"ר מפלגת חוסן לישראל, בני גנץ, נאם אמש (רביעי) בכנס ראשי המטות של המפלגה וקרא לנתניהו שלא לחשוף את הפעילות הביטחונית של ישראל שמתבצעת מעבר לגבול.

"ראש הממשלה נתניהו, אנחנו שנינו פטריוטים ועכשיו מתמודדים האחד מול השני. אני מבקש ואני דרוש -ישנו מעשה אחד שחייב להיות אסור בתכלית האיסור – הפגיעה בקוד החשאיות הביטחונית וההתרברבות בפעילות הסודית של צה"ל- עלולים לסכן את חיילי צה"ל", אמר גנץ.

''השימוש בקודש הקודשים הביטחוני שלנו לצורכי קמפיין הוא חציית קו אדום שחייבת להסתיים מיד", הוסיף הרמטכ''ל לשעבר.