אבו מאזן
אבו מאזן צילום: רויטרס

ארגון הג'יהאד האסלאמי מגיב בתקיפות להתבטאות עזאם אל-אחמד מראשי 'פתח' לפיה על פי החלטת אבו מאזן נציגי תנועת 'פתח' יימנעו מלקיים פגישות עם נציגי הג'יהאד האסלאמי כיוון שארגון זה אינו מכיר באש"ף.

בהודעה רשמית מציין הג'יהאד האסלאמי, כי הארגון לא יילחם על קיום פגישה עם עזאם אחמד וגורמים אחרים המייצגים מדיניות שאינו משרתת את העם הפלסטיני, אלא מובילה לניהול מקח וממכר על זכויותיו.

"אם אש"ף מתקיים על פי אמות המידה על עזאם אל-אחמד, אזי אנו לא נהייה (חברים) בו, וזו העמדה שהבענו במוסקבה ואותה אנו אומרים בכל מקום", נאמר בהודעה.

הדברים מתייחסים לוועידה במוסקבה בשבוע שעבר במסגרתה קיימו הארגונים הפלסטיניים שיחות על פיוס פנים פלסטיני. נציג הג'יהאד האסלאמי סרב לחתום על ההודעה המשותפת, כיוון שהיא כללה התייחסות להקמת מדינה פלסטינית בגבולות 1967.

"היינו שותפים לתנועת 'פתח' וגדודי חללי אל-אקצה במסע ודרך של מאבק, ג'יהאד ופעולות משותפות בכל שטח המולדת ואנו נהיה נאמנים לדרך זו", ציין הג'יהאד האסלאמי.

יש לציין, כי אבו מאזן הביע בעבר עניין לשלב את חמאס והג'יהאד האסלאמי באש"ף. הרשות הפלסטינית אינה רואה בג'יהאד האסלאמי ארגון טרור.