איתור בני המשפחה בנחל דרגותדוברות המשטרה

בני משפחת ירדן שטיילו השבוע בנחל דרגה וחולצו ממנו באמצע הלילה, מספרים מה התרחש בשעות שקדמו לחילוצם על ידי מסוק וכוחות משטרה גדולים.

"היו כמה רגעים מלחיצים, אבל ידענו שבסוף יוציאו אותנו ושלא נעביר שם את הלילה", הסביר דביר, בן המשפחה בראיון לחדשות 12.

"התחלנו לצעוד ב-07:05", תיאר עדי, אב המשפחה. "הכוונה הייתה לסיים את המסלול בצהריים. היו חששות שהתעכב קצת ואכן הסתבכנו, היה קשה מאוד לרדת במפלים. חבל הסנפלינג שהבאתי הסתבך, היה צריך להעלות ולהוריד אותו כל פעם והזמן עבר".

הטיול התארך והמשפחה מצאה עצמה בחשכה. אשתו של עדי דיווחה למשפחה שאין איתו קשר מהבוקר. אל השטח הוזנקו כוחות גודלים של משטרה, כיבוי אש, מד"א, יחידות חילוץ ומסוק. "ידענו שמחפשים אותנו, ראינו מסוק מעלינו והבנו שזה בשבילנו אבל היינו בסדר, רק נתקענו בחושך", סיפרו ילדי המשפחה. "הנושא היחיד שהעסיק אותנו זה שאשתי לא תדאג", אמר עדי. "מבחינת ציוד היינו מסודרים, נשארו לנו מים, לא הייתה שום בעיה".

לאחר שעות של חיפושים איתר מסוק החילוץ את משפחת ירדן, "כשראינו את המסוק ניסינו לנפנף לו ולסמן עם הפלאפונים, בסוף הוא באמת זיהה אותנו", סיפר עדי.

הכוחות הרגליים של יחידת החילוץ 'מגילות' חברו אל המשפחה וחילצו אותם. ''עם ישראל מדהים באופיו. כולם התגייסו לעזור וזה מדהים", התרגש עדי, ובנו הוסיף: "תודה רבה לכל מי שהתנדב לבוא לעזור, היינו מופתעים מכמות האנשים שהתנדבו להגיע באמצע הלילה. ראינו אחר כך כמה דיברו על זה בכל התקשורת, היינו בהלם".