הישיבה התיכונית מצפה יריחו
הישיבה התיכונית מצפה יריחו צילום: אברהם צדוק מוטי מימון

"אין לך מקצוע חשוב יותר מאשר ללדת ילדים ולחנך אותם..." - כך מגדל הרב סבתו את תלמידיו בישיבת מצפה יריחו במשך שנים "ללמוד על מנת ללמד". הרב נוהג להסביר שכל אדם בא לעולם עם שליחות.

וכשאתה מחנך את התלמיד אתה מכין אותו לשליחות שלו.

הפעילות האדירה של בוגרי הישיבה במצפה יריחו מוכרת ומורגשת ברחבי הארץ. בגרעינים בהתיישבות ובחינוך.

הרב סבתו ייסד את שיטת לימוד הבקיאות בישיבות התיכוניות. על מנת לתת לתלמידים הצעירים היקף בלימוד. ואהבת תורה.

לפני כ-40 שנה לא היה מושג של לימוד בקיאות. כיום ב"ה השיטה נפוצה בכל הארץ.

"זה ממש חלום שמתגשם! כבר שנים אנחנו סופגים בישיבה את המוטו "ללמוד וללמד" והנה זה קורה! השרשים שלנו זה שיטת הבקיאות שלמדנו בישיבה. הרעיון של הבקיאות הוא לתת לתלמיד קודם כל היקף של לימוד התורה. בתנ"ך, במשנה ובגמרא, כל זאת יחד עם יעדים גבוהים ומצוינות גם במקצועות החול. אנחנו באים מתוך תחושת שליחות. להעצים את העיר רחובות ואת שכונת קריית משה."

הישיבה ברחובות תהיה ישיבה תיכונית תורנית בתנאי פנימייה מלאים. בגרות מלאה ברמה גבוהה, צוות חם ומסור, חיבור עמוק לקודש בליווי אישי, מתוך שליחות וחלוציות ארץ - ישראלית.

הישיבה תיבנה במסלול צומח - בשנת הלימודים הקרובה [תש"פ] תפתח כיתה ט'. שתהווה את המחזור הראשון. השלוחה של ישיבת מצפה יריחו מצטרפת למוסדות הגרעין התורני ברחובות.

ישיבת מצפה יריחו
ישיבת מצפה יריחו צילום: יח"צ


מנכ"ל הגרעין התורני בשכונת קריית משה רונאל ביבי אומר לערוץ 7 "אין לי ספק שהתורה התלמידים והפעילות הענפה שתתקיים בישיבה. תביא ברכה גדולה ואור לכלל תושבי השכונה ורחובות בכלל. אנחנו שמחים ובטוחים שההצלחה של הישיבה במצפה יריחו תמשך גם בעיר רחובות.

אנחנו רואים את הצורך מהשטח והביקוש הרב שיש למוסד הזה וכהמשך לכלל הגופים [כפר סטודנטים. מכינה קדם צבאית. תלמוד תורה. בני השירות. והמשפחות] שכבר פועלים ומרימים את השכונה הישיבה תוסיף להצלחה ולפיתוח של השכונה. ברצוני להודות לאנשי עיריית רחובות על היוזמה והדחיפה לכלל הפרוייקטים ובפרט בהקמתה של הישיבה".

לפרטים והרשמה באתר ישיבת מצפה יריחו