נתניהו והקבינט עם מפקדי צה''ל
נתניהו והקבינט עם מפקדי צה''לצילום: קובי גדעון / לע"מ

הקבינט המדיני-ביטחוני החליט היום (ראשון) על יישום חוק הקפאת הכספים לרשות הפלסטינית, שהתקבל בכנסת בחודש יולי 2018, ולקזז 502,697,000 שקלים מהכספים המועברים מישראל לרשות הפלסטינית.

מהנתונים שהציגו גורמי הביטחון עולה כי בשנת 2018 העבירה הרשות הפלסטינית את הסכום האמור למחבלים הכלואים בישראל, למשפחותיהם ולאסירים משוחררים. לפיכך הוחלט להקפיא סכום כסף בגובה זהה, מכספי המיסים שגובה ישראל עבור הרשות הפלסטינית.

ראש הממשלה ושר הביטחון בנימין נתניהו הנחה את גורמי הביטחון להעמיק את הבדיקות לגבי תשלומים נוספים שהרש"פ משלמת בזיקה לטרור למחבלים ומשפחותיהם. ככל שמידע כזה יתקבל, סכום ההקפאה יעודכן בהתאם.

הקריאות לקיזוז משכורות המחבלים התעצמו בימים האחרונים בעקבות הרצח המזעזע של הצעירה אורי אנסבכר הי"ד. שר החינוך ויו״ר הימין החדש, נפתלי בנט, אמר כי ''המחבל הפלסטיני המתועב שרצח את אורי אנסבכר הי״ד, צפוי להתחיל לקבל משכורת חודשית של כ-20,000 ₪ בתוך ימים אחדים. המחבלים הפסיקו לפחד. ברגעים אלו מכינים המחבלים את הרצח הנורא הבא של יהודים, כי הם יודעים שהם צפויים ל'אקזיט' כלכלי של משכורת להם ולמשפחתם לכל החיים".

"על ראש הממשלה להפעיל כבר הערב את החוק לקיזוז כספי מחבלים שעבר אך טרם הופעל", אמר בנט לאחר הרצח. ''אני ושרת המשפטים איילת שקד מתחייבים לגבות את רה״מ בקבינט המדיני-ביטחוני ולפעול להביא רוב קולות למען צעד זה, אל מול כל הלחצים הבינלאומיים".